„Cześć. Tu Daria. Dzwonię z Poznania i chciałabym Was zaprosić na Nasz ślub w 2020 roku.”

Taki telefon dostałem pewnego wrześniowego popołudnia roku 2018. Dwa lata przed tym ważnym dniem Daria i Marcin dopinali szczegóły związane z weselem. Daria powiedziała wprost, że widziała zdjęcia i filmy ślubne autorstwa 3FILM i nie wyobraża sobie nikogo innego na swojej ceremonii.

Daria i Marcin zaczęli chodzić ze sobą jeszcze w gimnazjum. Miłość od piaskownicy. Dobry materiał na fajną historię, na pewno dobre love story.

fotografia ślubna podlaskie

Jak się w Naszej pracy często zdarza, Parę Młodą poznaliśmy dopiero w dniu ślubu. Ale to w niczym nie przeszkadza. Przecież przed Nami kilkanaście wspólnych godzin więc poznamy się dobrze. Fotograf ślubny widząc takie przygotowania ślubne jak te w rodzinnym domu Darii, zawsze uśmiechnie się pod nosem. Ona wszystko dopracowała. Szlafroczek, personalizowane wieszaki, szampan, wachlarzyk i dużo dziewczyn w domu dzięki czemu zdjęcia ślubne będą bardzo ciekawe.

Mama Darii ma rękę do kwiatów. Dzięki temu zdjęcia grupowe w ogrodzie wyszły doskonale. Jak Marcin zobaczy swoją przyszłą żonę to oniemieje z zachwytu. Delikatna biżuteria i wspaniała suknia ślubna pasują do Niej i wygląda naprawdę znakomicie.

Korzystając z okazji w domu Marcina zapytałem czy mógłbym zobaczyć zaproszenia na ślub i powiem Wam, że bardzo ładne, przemyślane i z klasą. Fotograf ślubny dostrzega wszystkie detale.

Wprawiony fotograf ślubny wie jak wyłapać moment, z którego wyjdzie najlepsze ujęcie

Takich momentów na przygotowaniach Pana Młodego wyłapałem dużo.

Kapitalna scena odegrała się w domu Darii, gdy przyjechał po Nią Marcin. Wówczas na jego drodze stanął brat Panny Młodej i między gentelmanami wywiązała się dyskusja przybierająca formę negocjacji.

- „Oto setka wódki, na podlaskim ziarnie. Przyjmij ją w prezencie i przyprowadź Darię” – zaczął Marcin.

- „Twoja propozycja to igranie z losem. Taką setkę wódki to ja wciągam nosem” – odpowiedział brat Darii po czym w domu rozległ się głośny śmiech gości.

Marcin nie odpuścił:

- „Taki handel siostrą? Niskie masz pobudki. Może zadowoli Cię dwusetka wódki?”

- „200 mililitrów nawet nie wygląda. A moja wątroba dużo więcej żąda…”

I tak Panowie droczyli się aż do momentu gdy Marcin wyciągnął butelką o pojemności dwóch litrów dodając przy tym:

- „Twe postępowanie jest szacunku brakiem. Ale nie wyjadę dzisiaj z figą z makiem.”

Humorystyczne negocjacje zakończone. Goście uśmiali się do łez.

Nadchodzi Daria. Marcinowi zadrżał głos ale dał radę, nie uronił łzy.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Krasnopoli to świątynia, w której Daria i Marcin dopiszą nowy rozdział w swoim życiu. Fotografia ślubna lubi takie śluby kiedy jest dużo gości, piękna oprawa muzyczna a ksiądz prawi kazanie, które jest tak głębokie i charyzmatyczne, że wszyscy słuchają ze skupieniem. Tak było na ślubie Naszych bohaterów.

Agroturystyka Dowcień – to tutaj dziś poleją się drinki, parkiet będzie iskrzył a fotograf ślubny wróci do domu z taką ilością rewelacyjnych zdjęć, że dylematem będzie, które wybrać do albumu ślubnego.

Sala weselna położona jest tuż nad samym jeziorem a zdjęcia z drona z tego miejsca wyglądają uroczo

Jako Fotograf ślubny Białystok zwiedzałem niejednokrotnie ale pierwszy raz na weselu Darii i Marcina poznałem białostocki zespół – Grupa Muzyczna Blue Sky Tremolo. Były znane covery piosenek po polsku i angielsku oraz porywające piosenki biesiadne.

Plener ślubny odbył się kilka dni po imprezie weselnej. Film i zdjęcia ślubne podczas pleneru wykonywaliśmy na Suwalszczyźnie. Często czujemy się jak przewodnicy oprowadzający turystów po miejscach, w których są po raz pierwszy a które my już dobrze znamy. Ale mimo pobytu nie po raz pierwszy nad Jeziorem Hańcza za każdym razem przywozimy inny materiał.

Wspólnie z Darią i Marcinem sprawiliśmy tym wyjazdem na sesję plenerową, że emocjonalna fotografia ślubna w Naszym portfolio wzbogaciła się o kolejny piękny materiał.

Fotografia ślubna podlaskie - galeria zdjęć Darii i Marcina:

Fotograf ślubny - jakiego wybrać?

Fotografia ślubna to dziedzina, która cieszy się nieustającą popularnością. Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które warto uwiecznić w pięknych i profesjonalnych zdjęciach. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje fotografów, którzy wykonają dla nich niebanalne, kreatywne i przede wszystkim piękne zdjęcia ślubne. Jeśli szukasz fotografa ślubnego w województwie podlaskim, to idealnie trafiłeś! W tym artykule przedstawimy Ci nie tylko kilka porad na temat wyboru fotografa ślubnego, ale również polecimy kilku najlepszych fotografów w regionie podlaskim.

Dlaczego warto skorzystać z usług fotografa ślubnego?

Fotografia ślubna to jedna z najważniejszych pamiątek z dnia ślubu. To właśnie dzięki niej, po latach będziesz mógł wrócić pamięcią do najpiękniejszych chwil swojego życia. Dobry fotograf ślubny potrafi uchwycić emocje, atmosferę i najpiękniejsze momenty związane z Twoim ślubem. To nie tylko zwykłe zdjęcia, to dzieło sztuki, które warto powiesić na ścianie w salonie i chwalić się nim przed znajomymi i rodziną.

Jak wybrać fotografa ślubnego? Fotografia ślubna wymaga najlepszych fotografów

Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego to nie lada wyzwanie. Na rynku działa wiele osób, które oferują swoje usługi. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Oto kilka porad, które powinny Ci pomóc:

 1. Przede wszystkim zwróć uwagę na portfolio fotografa. To właśnie na podstawie portfolio możesz ocenić, czy styl fotografowania odpowiada Twoim wymaganiom i preferencjom. Fotografia ślubna musi mieć zdjęcia wysokiej jakości.
 2. Zapytaj znajomych, którzy korzystali już z usług fotografa ślubnego o ich opinie. To dobry sposób, aby poznać czy dana osoba jest godna zaufania i czy jej usługi są na najwyższym poziomie.
 3. Porozmawiaj z fotografem. To ważne, aby poznać swojego fotografa przed ślubem. Warto porozmawiać o swoich oczekiwaniach i wymaganiach, a także przedyskutować plan sesji zdjęciowej. Planowanie to ważna sprawa.
 4. Sprawdź, czy fotografia ślubna jest jedynym zajęciem fotografa. Czasami osoby, które wykonują zdjęcia ślubne, zajmują się również innymi dziedzinami fotografii. Warto zwrócić uwagę, czy dana osoba ma doświadczenie w fotografii ślubnej.

Jak widać, w województwie podlaskim działa wiele wyjątkowych fotografów, którzy zrobią dla Ciebie piękne zdjęcia ślubne. Warto zwrócić uwagę na ich portfolio, styl fotografowania oraz opinie innych osób, które skorzystały już z ich usług. Fotografia ślubna to dziedzina wymagająca ale wartościowa dla odbiorców i twórców.

Fotografia ślubna - skąd brać inspiracje do zdjęć ślubnych?

W dniu ślubu każdy z nas chce zachować piękne i niezapomniane wspomnienia. Nic więc dziwnego, że dla wielu par fotografie ślubne są jednym z najważniejszych elementów uroczystości. Jednak jak znaleźć inspiracje do wykonania zdjęć, które będą nie tylko piękne, ale również pełne emocji i wyjątkowych momentów? W tym artykule podpowiemy, skąd czerpać inspiracje do zdjęć ślubnych.

 1. Przeglądaj portfolio profesjonalnych fotografów

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie inspiracji do zdjęć ślubnych jest przeglądanie portfolio profesjonalnych fotografów. Można na przykład przeglądać zdjęcia na Instagramie lub Facebooku, a także na stronach internetowych poszczególnych fotografów. W ten sposób można zobaczyć, jakie techniki i style są popularne w świecie fotografii ślubnej, a także znaleźć pomysły na ciekawe ujęcia.

 1. Oglądaj filmy i zdjęcia ze ślubów

Oglądanie filmów i zdjęć ze ślubów to kolejny sposób na znalezienie inspiracji do zdjęć ślubnych. Można na przykład obejrzeć filmy ślubne na YouTube lub przeglądać zdjęcia ze ślubów na portalach społecznościowych. W ten sposób można zobaczyć, jakie momenty są ważne dla par, jakie emocje towarzyszą im w trakcie uroczystości, a także jakie dekoracje i otoczenie są popularne w danym sezonie.

 1. Poszukaj inspiracji w naturze

Inspirować się można nie tylko w świecie fotografii, ale także w naturze. Można na przykład zrobić wycieczkę do pięknych miejsc, takich jak lasy, góry czy plaże, i poszukać tam inspiracji do wykonania zdjęć ślubnych. W naturze można znaleźć wiele pięknych detali, takich jak kwiaty, liście czy skały, które można wykorzystać na zdjęciach.

 1. Rozmawiaj z parą młodą

Kolejnym sposobem na znalezienie inspiracji do zdjęć ślubnych jest rozmowa z parą młodą. Warto przed sesją zdjęciową porozmawiać z parą o ich oczekiwaniach, pomysłach i marzeniach związanych z fotografiami ślubnymi. Dzięki temu można lepiej poznać parę, a także znaleźć inspiracje do ciekawych ujęć i wykorzystania konkretnych detali. Fotografia ślubna to przede wszystkim dobra komunikacja.

 1. Przeczytaj artykuły na temat fotografii ślubnej

Ostatnim sposobem na znalezienie inspiracji do zdjęć ślubnych jest przeczytanie artykułów na temat fotografii ślubnej. W ten sposób można poznać różne techniki i style fotografii, a także dowiedzieć się, jak przygotować się do sesji zdjęciowej i jakie rekwizyty można wykorzystać. Artykuły na temat fotografii ślubnej można znaleźć w magazynach branżowych oraz na stronach internetowych poświęconych fotografii.

Podsumowanie

Znalezienie inspiracji do zdjęć ślubnych może być trudne, szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi fotografami. Jednakże, istnieje wiele sposobów na znalezienie inspiracji, takich jak przeglądanie portfolio profesjonalnych fotografów, oglądanie filmów i zdjęć ze ślubów, poszukiwanie inspiracji w naturze, rozmowa z parą młodą i czytanie artykułów na temat fotografii ślubnej. Wszystkie te sposoby mogą pomóc w znalezieniu inspiracji do wykonania pięknych, emocjonalnych i wyjątkowych zdjęć ślubnych. Fotografia ślubna inspiruje naturą i pięknymi krajobrazami.

Ważne jest, aby pamiętać, że każda para jest inna i ma swoje własne oczekiwania i pomysły na zdjęcia ślubne. Dlatego warto przed sesją zdjęciową porozmawiać z parą młodą i dowiedzieć się, co jest dla nich ważne, co chcą uwiecznić na zdjęciach i jakie są ich preferencje dotyczące stylu fotografii.

Należy również pamiętać, że zdjęcia ślubne powinny być nie tylko piękne, ale również naturalne i pełne emocji. Nie warto przesadzać z efektami specjalnymi czy rekwizytami, ponieważ mogą one zdominować zdjęcia i odebrać im ich naturalność. Ważne jest, aby skupić się na samym wydarzeniu i uchwycić na zdjęciach ważne momenty oraz emocje pary młodej i gości.

Podsumowując, znalezienie inspiracji do zdjęć ślubnych może być trudne, ale nie niemożliwe. Warto poszukiwać inspiracji w różnych miejscach i rozmawiać z parą młodą, aby lepiej poznać ich oczekiwania i pomysły. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze na zdjęciach ślubnych są naturalność, emocje i piękno samego wydarzenia.

Najpiękniejsze miejsca na sesję poślubną na Podlasiu

Sesja poślubna to wyjątkowy moment, który warto uwiecznić na pięknych zdjęciach. Podlasie to region, który oferuje wiele malowniczych miejsc, idealnych na taką sesję. W artykule przedstawimy najpiękniejsze miejsca na sesję poślubną na Podlasiu.

 1. Białowieża

Białowieża to największy w Polsce kompleks leśny, z unikalnym ekosystemem i bogactwem fauny i flory. W tym magicznym miejscu można zrobić piękne zdjęcia poślubne, na tle wiekowych drzew, ścieżek leśnych i malowniczych łąk. Warto także odwiedzić Pałac w Białowieży i Królewską Rezerwatę Łosiową, gdzie można zrobić niezapomniane zdjęcia z łosiem.

 1. Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to region pełen malowniczych krajobrazów, jezior, wzgórz i lasów. W tym miejscu można zrobić piękne zdjęcia poślubne, na tle suwalskich jezior i malowniczych krajobrazów. Warto także odwiedzić Wigierski Park Narodowy, gdzie można zrobić zdjęcia wśród unikalnej roślinności i dzikiej zwierzyny.

 1. Kanał Augustowski

Kanał Augustowski to unikalne dzieło inżynieryjne z XIX wieku, które stanowi część Szlaku Wodnego Augustowskiego. Wokół kanału znajdują się piękne krajobrazy, mosty i śluzy, które tworzą niepowtarzalny klimat i są doskonałym tłem dla zdjęć poślubnych.

 1. Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy to jeden z największych parków narodowych w Polsce, z unikalnymi ekosystemami, fauną i florą. W tym miejscu można zrobić piękne zdjęcia poślubne, na tle biegnącej przez park rzeki Biebrzy, malowniczych krajobrazów i bogactwa przyrody.

 1. Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie to zabytek z XVII wieku, który zachował się do dzisiaj w niezmienionej formie. To piękne miejsce, idealne na sesję poślubną, ze względu na swój unikalny klimat, zabytkową architekturę i piękne otoczenie.

 1. Krynki

Krynki to urocze miasteczko na Podlasiu, z bogatą historią i piękną architekturą. W tym miejscu można zrobić piękne zdjęcia poślubne, na tle zabytkowych kamienic, kościołów i pięknych ulic. Warto też zrobić zdjęcia na tle rynku i zabytkowego kościoła św. Anny.

7. Klasztor w Supraślu

Klasztor w Supraślu to zabytkowy klasztor z XVIII wieku, z pięknym kościołem i malowniczym otoczeniem. To idealne miejsce na sesję poślubną, ze względu na swój unikalny klimat, zabytkową architekturę i piękne otoczenie. Warto też zrobić zdjęcia na tle okolicznych lasów i krajobrazów.

8. Rynek w Białymstoku

Rynek w Białymstoku to serce miasta, z piękną architekturą, zabytkowymi kamienicami i katedrą św. Rocha. To idealne miejsce na sesję poślubną, ze względu na swój klimat, malownicze uliczki i piękne otoczenie. Warto też zrobić zdjęcia na tle zabytkowych bram i wież miejskich. Fotografia ślubna to nie tylko lasy i jeziorka ale też infrastruktura miejska.

9. Pałac Branickich w Białymstoku

Pałac Branickich w Białymstoku to zabytkowy pałac z XVIII wieku, z piękną architekturą i bogatą historią. To idealne miejsce na sesję poślubną, ze względu na swój unikalny klimat, zabytkową architekturę i piękne otoczenie. Warto też zrobić zdjęcia na tle ogrodów pałacowych i parku miejskiego.

Ile kosztuje fotograf na wesele w województwie podlaskim?

Planując wesele, wiele par zastanawia się, ile kosztuje wynajęcie fotografa na ten wyjątkowy dzień. Koszt usług fotograficznych zależy od wielu czynników, takich jak doświadczenie fotografa, ilość godzin, jakie spędzi na weselu, a także lokalizacja wesela. W tym artykule zajmiemy się szczególnie kosztami fotografa weselnego w województwie podlaskim i omówimy, co wpływa na ich wysokość.

Średni koszt fotografa weselnego w województwie podlaskim

Średni koszt fotografa weselnego w województwie podlaskim wynosi od 2000 do 5000 złotych. Oczywiście, kwota ta może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak doświadczenie fotografa, ilość godzin, które spędzi na weselu, a także styl i jakość zdjęć. Najlepsi fotoreporterzy w Podlaskiem mogą liczyć nawet 10000 złotych za całą usługę. Fotografia ślubna może pozornie okazać się kosztowna. Jednak na wysokiej jakości usługi nie ma co oszczędzać.

Koszt fotografa weselnego w Podlaskiem zależy przede wszystkim od jego doświadczenia. Fotograf z wieloletnim doświadczeniem i wieloma pozytywnymi opiniami od klientów będzie droższy niż mniej doświadczony. Nie oznacza to jednak, że zawsze musimy wybierać najdroższe usługi. Warto szukać młodych, utalentowanych fotografów, którzy oferują dobre jakościowo zdjęcia, ale są w stanie zaoferować niższą cenę ze względu na brak doświadczenia. Fotografia ślubna nie musi być drogą opcją ale nie ma też co oszczędzać na jakości.

Czas pracy fotografa to kolejny czynnik wpływający na koszt usług fotograficznych. Zazwyczaj fotografowie oferują kilka pakietów czasowych, w zależności od tego, ile godzin chcemy, aby towarzyszyli nam na weselu. Najpopularniejsze pakiety to 6-8 godzin, 10-12 godzin lub cały dzień. Im więcej godzin pracy, tym wyższa cena, ale warto zastanowić się, czy nie warto zapłacić więcej, aby mieć więcej wspomnień z tego wyjątkowego dnia.

Styl fotografii to kolejny ważny czynnik wpływający na koszt usług fotograficznych. Niektórzy fotografowie specjalizują się w klasycznej, tradycyjnej fotografii, inni preferują nowoczesne i oryginalne podejście. To, co wybierzemy, wpłynie na cenę. Warto zastanowić się, jaki styl fotografii odpowiada nam najbardziej i poszukać fotografa, który oferuje takie usługi w przystępnej cenie.

Dodatkowe koszty

Warto pamiętać, że koszt fotografa weselnego w Podlaskiem może być większy niż tylko koszt podstawowej usługi. Wiele firm oferuje różne dodatkowe usługi, które mogą zwiększyć koszt. Przykładowe usługi to sesje narzeczeńskie, fotoksiążki, fotokalendarze, albumy ze zdjęciami i wiele innych. Warto zwrócić uwagę na to, jakie usługi są wliczone w cenę i jakie są dodatkowo płatne.

Gdzie szukać fotografa weselnego w województwie podlaskim?

Wyszukiwanie dobrego fotografa weselnego w województwie podlaskim może być trudne. Warto zacząć od przeglądania portfolio różnych fotografów, które można znaleźć na ich stronach internetowych lub w mediach społecznościowych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich styl, jakość zdjęć oraz czy podobają nam się wcześniej wykonane zdjęcia. Fotografia ślubna powinna być szczytem artystycznych uniesień.

Innym sposobem na znalezienie fotografa weselnego w Podlaskiem jest zapytanie znajomych i rodziny, którzy już mieli swoje wesele i korzystali z usług fotografa. Zwykle towarzyszą one usługom fotograficznym, więc będą w stanie podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniami.

Kolejnym sposobem na znalezienie fotografa weselnego w Podlaskiem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać frazę "fotograf weselny Podlaskie" lub "fotograf na wesele Podlaskie" i otrzymamy listę lokalnych fotografów oferujących swoje usługi. Warto skontaktować się z kilkoma z nich i porównać oferty i ceny, aby wybrać najlepszą opcję. Można też użyć frazy: "Fotografia ślubna podlaskie".

Podsumowanie

Koszt fotografa weselnego w województwie podlaskim zależy od wielu czynników, takich jak doświadczenie fotografa, ilość godzin, jakie spędzi na weselu, styl fotografii i dodatkowe usługi. Warto szukać dobrego fotografa, który oferuje jakościowo dobre zdjęcia, ale niekoniecznie musi być to najdroższy fotograf na rynku. Przeglądanie portfolio, zapytanie znajomych i rodziny oraz korzystanie z wyszukiwarki internetowej to najlepsze sposoby na znalezienie dobrego fotografa na wesele w Podlaskiem. Pamiętajmy jednak, że wybór fotografa to inwestycja w nasze wspomnienia z tego wyjątkowego dnia, więc warto zainwestować w jakość usług fotograficznych. Fotografia ślubna skupia się przede wszystkim na emocjach.