Dzień ślubu Pauliny i Michała był momentem wyczekiwanym długo i Para Młoda z pewną obawą spoglądała w przyszłość mając już za sobą jedno przełożenie terminu z powodu pandemii COVID-19.

Ale udało się! Ten dzień nadszedł i będzie naprawdę piękny. Paulina mówi, że zaproszenia ślubne przyjęła i potwierdziła większość gości więc zapowiada się imponująca frekwencja.

Przed przygotowaniami spotykamy się na make up’ie u Mileny. Make up Milomania – Milena Daniłowicz to miejsce, w którym często spotykam się z Paniami Młodymi. Tu zaczynamy dzień ślubu. Robimy zdjęcia z makijażu. To bardzo fajne doświadczenie. Gabinet make up’u to takie miejsce gdzie dziewczyny w dniu ślubu choć uśmiechnięte i rozgadane są myślami gdzieś indziej. Może już lekko się denerwują.

W domu Pani Młodej działamy w duecie 3FILM fotograf ślubny i kamerzysta. Suknia ślubna Pauliny wisi dumnie obok małego garniturka ich niedawno narodzonego synka – Rafałka. Ten to dopiero elegancik! Będzie wyglądał rewelacyjnie na ślubie mamy i taty. Ślub za dwie godziny więc mamy dużo czasu. Paulina ze świadkową ciągle żartują i się śmieją. Tata Pani Młodej nosi na rączkach Rafałka, co jakiś czas pozując do zdjęcia w stylu „dziadek + wnuczek”.

Lecimy do Michała! To tylko 5 minut drogi od Pauliny. Jest upalnie. Ale to dobrze. Jest lato, musi być gorąco. Fotograf ślubny Suwałki kojarzy z prognoz pogody jako najzimniejszy region Polski ale wierzcie mi, wakacje tu są „extremely hot”.

W domu rodzinnym Michała atmosfera rodzinna. Są z Nami mama, tata, brat pełniący w tym dniu rolę świadka i siostra. To fajne, kiedy rodzice są na przygotowaniach ślubnych syna i z boku obserwują to co się dzieje. Na twarzy Mamy można wyczytać delikatne wzruszenie ale cały czas jest uśmiechnięta i pogodna.

fotograf ślubny suwałki

Bardzo lubimy ten moment. Jest niezwykle symboliczny. Fotograf ślubny musi mieć to w swoim reportażu ślubnym

Ojciec prowadzący Pannę Młodą do ołtarza.

To symboliczna „ostatnia droga”, którą razem przejdą Tata i córka. Za chwilę ojciec odda swoją ukochaną córeczkę innemu mężczyźnie pod opiekę. Ale Tata Pauliny nie jest tym za bardzo przejęty bo Młodzi są już ze sobą 10 lat więc na pewno dobrze poznał przyszłego Zięcia.

Parafia Bożego Ciała w Suwałkach to miejsce, w którym za chwilę wszystko się wydarzy.

Zdjęcia ślubne robię zawsze dyskretnie. Po co rzucać się w oczy? Dzięki temu nie rozpraszam uwagi Pary Młodej, księdza i gości. Tylko dyskretnie robione zdjęcia są najbardziej naturalne.

Przysięga Pary Młodej była bardzo wzruszająca. Ale eksplozja radości Pauliny pod ołtarzem mówiła wszystko – MAMY TO!

Pod kościołem na Młodych czekają szczęśliwi gości. Życzenia, uściski, prezenty i zdjęcie z drona.

Wjazd na salę. Fotograf ślubny już czeka z ekipą.

Na Sali ekipa foto – video i goście czekają na Paulinę i Michała

Ale wiadomo, na gwiazdy zawsze się czeka. Hotel Holiday w Starym Folwarku to miejsce gdzie dziś będziemy się bawili. Nawet gdy robimy gdzieś daleko zdjęcia ślubne to Suwałki i okolice zawsze są na szczycie Naszej listy ulubionych miejsc w Polsce właśnie między innymi dzięki takim miejscowościom jak Stary Folwark i bliska okolica.

Ależ to było gorące wesele. Nie mówię tu o temperaturze na zewnątrz. Parkiet taneczny kipiał z gorąca. DJ’Wodzirej Artur Wasilewski już zadbał o to by gościom podkręcić obroty podczas zbawy.

Fotografia ślubna nierozerwalnie łączy się z weselem a fotograf ślubny ma na Sali weselnej doskonałą okazję żby zebrać mocno emocjonalny materiał z eksplozjami śmiechu, salwami braw i radosnymi toastami.

Nie było by kompletnego reportażu ślubnego gdyby nie wyjazd na plener ślubny. Mówię więc Parze Młodej aby koniecznie był z Nami malutki Rafałek! Chociaż na trochę. Sesja zdjęciowa bez niego nie będzie taka sama. Nawet ich nie musiałem namawiać! Fotograf ślubny uwielbia fotografować całą rodzinę.

Emocjonalna fotografia ślubna mając do dyspozycji emocje łączące Mamę, Tatę i syna wychodzi genialnie. Przecież ślub rodziców to święto całej rodziny. Świętujmy więc!

Plener ślubny Pauliny i Michała wyszedł świetnie bo oni są świetną Parą. 3FILM ma szczęście do takich właśnie Par. Par uśmiechniętych, szczęśliwych i szczerze zakochanych dla których zależy na tym aby fotograf ślubny uchwycił ich dzień ślubu oraz plener ślubny na luzie, bez spiny i w fajnej atmosferze.

Na Sali ekipa foto – video i goście czekają na Paulinę i Michała. Ale wiadomo, na gwiazdy zawsze się czeka. Hotel Holiday w Starym Folwarku to miejsce gdzie dziś będziemy się bawili. Nawet gdy robimy gdzieś daleko zdjęcia ślubne to Suwałki i okolice zawsze są na szczycie Naszej listy ulubionych miejsc w Polsce właśnie między innymi dzięki takim miejscowościom jak Stary Folwark i bliska okolica.

Galeria zdjęć Pauliny i Michała

Fotograf ślubny Suwałki - z jakim wyprzedzeniem rezerwować termin?

Organizacja ślubu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga wiele planowania i koordynacji. Jeden z najważniejszych elementów przygotowań to wybór fotografa ślubnego. Z pewnością chcesz, aby twój dzień był uchwycony na zdjęciach w piękny i profesjonalny sposób. Ale z jakim wyprzedzeniem powinieneś zarezerwować fotografa ślubnego? W tym artykule omówimy, dlaczego ważne jest rezerwowanie fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem i jakie czynniki wpływają na jego dostępność.

Dlaczego ważne jest rezerwowanie fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem? Fotograf ślubny ma napięty kalendarz.

Pierwszym powodem, dla którego warto zarezerwować fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem, jest zapewnienie sobie dostępności. Bardzo dobrzy fotoreporterzy ślubni są zwykle bardzo zajęci, zwłaszcza w sezonie weselnym. Jeśli chcesz zatrudnić fotografa z renomą, który cieszy się dobrymi opiniami, musisz się pospieszyć. Im dłużej będziesz czekał, tym większe ryzyko, że nie będzie dostępny w dniu twojego ślubu.

Kolejnym powodem jest to, że rezerwując fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem, masz więcej czasu na znalezienie idealnego kandydata. Możesz dokładnie przeszukać różne portfolio i opinie, aby znaleźć fotografa, który najlepiej pasuje do twojego stylu i wymagań. Nie musisz się martwić, że musisz wybierać spośród małej liczby fotografów, którzy są dostępni w ostatniej chwili.

Oprócz tego, rezerwując fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem, masz również więcej czasu na zaplanowanie sesji zdjęciowej. Możesz porozmawiać z fotografem o swoich oczekiwaniach i zaproponować różne pomysły na zdjęcia. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymasz idealne zdjęcia z twojego dnia ślubu.

Jakie czynniki wpływają na dostępność fotografa? Fotograf ślubny przede wszystkim może cieszyć się ogromną popularnością. Jeśli tak to dobrze bo to oznacza, że robi piękne zdjęcia.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na dostępność fotografa i dlatego ważne jest, aby zarezerwować go z odpowiednim wyprzedzeniem. Jednym z tych czynników jest popularność fotografa. Im bardziej znany i ceniony, tym bardziej prawdopodobne, że będzie miał już pełen kalendarz na długi czas przed twoim ślubem.

Innym czynnikiem jest sezon weselny. Większość ślubów odbywa się latem, więc w tym okresie fotografia ślubna jest bardzo popularna. W takim przypadku, im później rezerwujesz fotografa, tym większe ryzyko, że nie będzie już wolnych terminów. Dlatego warto zacząć poszukiwania fotografa na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na dostępność fotografa, jest jego ilość prac w ciągu tygodnia lub w miesiącu. Fotografowie ślubni, którzy wykonują wiele sesji w ciągu tygodnia lub miesiąca, mogą mieć już zaplanowany swój harmonogram pracy na wiele tygodni lub miesięcy do przodu. Dlatego ważne jest, aby zapytać o dostępność już na początku procesu rezerwacji.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest cena usług fotografa. Jeśli jest on bardzo ceniony, może to oznaczać, że jego usługi są dość drogie. W takim przypadku może być trudniej zarezerwować go na ostatnią chwilę, gdyż osoby, które go wynajęły zarezerwowały go wcześniej.

Podsumowanie

Rezerwacja fotografa ślubnego z odpowiednim wyprzedzeniem jest kluczowa, aby mieć pewność, że otrzymasz usługi od najlepszego fotografa. Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym większe masz szanse na znalezienie idealnego fotografa, który będzie w stanie zrealizować twoje wymagania i oczekiwania.

Przeprowadzając rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem, masz również więcej czasu na zaplanowanie sesji zdjęciowej oraz na dokładne przejrzenie różnych portfolio i opinii, aby znaleźć fotografa, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Najważniejsze czynniki, które wpływają na dostępność fotografa to popularność, sezon weselny, ilość prac w ciągu tygodnia lub miesiąca oraz cena usług. Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszego fotografa na swoje wesele, warto rozważyć rezerwację z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Fotograf ślubny jeśli jest dobry to nie narzeka na brak pracy.

Fotograf ślubny - jak uniknąć stresu?

Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę, że rezerwacja fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem fotografa w ostatniej chwili. Zawsze lepiej mieć tę kwestię załatwioną wcześniej, aby nie tracić czasu na szukanie i nie martwić się, że nie uda się znaleźć odpowiedniego fotografa.

Jednym z korzyści rezerwacji fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem jest również możliwość uzyskania korzystnych cen. Niektórzy fotografowie oferują zniżki za wcześniejszą rezerwację, co może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na sesji zdjęciowej. Fotograf ślubny zawsze pomoże w planowaniu sesji.

Podsumowując, rezerwacja fotografa z odpowiednim wyprzedzeniem to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o znalezienie najlepszego fotografa na Twoje wesele. Umożliwi Ci to wybór z szerokiej gamy fotografów, pozwoli na dostosowanie harmonogramu pracy do Twoich wymagań oraz zapewni Ci pewność, że wybierasz najlepszego fotografa, który zrealizuje Twoje oczekiwania. Warto zarezerwować fotografa z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aby uniknąć stresu i mieć czas na planowanie innych ważnych elementów Twojego wesela.

Skąd brać inspiracje do zdjęć?

Fotograf ślubny to człowiek z głową pełną pomysłów.

Organizacja ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej. Jednym z najważniejszych elementów tego wydarzenia jest fotografia ślubna, która pozwala uwiecznić najważniejsze chwile z tego dnia. Jednak, jak zrobić wyjątkowe zdjęcia ślubne, które zachwycą nie tylko parę młodą, ale i wszystkich gości weselnych? W tym artykule omówimy najlepsze sposoby na pozyskanie inspiracji do robienia niezwykłych zdjęć ślubnych.

 1. Przeglądaj strony z fotografiami ślubnymi - dobrze, że jesteś na stronie 3FILM - tu znajdziesz pełno inspiracji

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na pozyskanie inspiracji do robienia niezwykłych zdjęć ślubnych jest przeglądanie stron internetowych poświęconych fotografii ślubnej. Znajdziesz tam wiele ciekawych pomysłów na ujęcia, kolorystykę, styl i kompozycję zdjęć. Zobaczysz, jakie podejścia do fotografii są popularne w danym sezonie, jakie kolory dominują w trendach i jakie są najmodniejsze stylizacje. Fotograf ślubny to osoba kreatywna.

 1. Korzystaj z Instagrama - Fotograf ślubny na pewno ma tam swoje portfolio

Instagram to idealne miejsce do przeglądania zdjęć ślubnych. Wystarczy wpisać odpowiedni hashtag (#weddingphotography, #bride, #groom, #weddingday), aby znaleźć setki zdjęć ślubnych z całego świata. To doskonały sposób na pozyskanie inspiracji do robienia niezwykłych zdjęć ślubnych, a także na zobaczenie, jakie są najnowsze trendy w branży fotograficznej.

 1. Zwróć uwagę na ustawienia aparatu

Dobrze dobrane ustawienia aparatu mogą wpłynąć na końcowy efekt zdjęć ślubnych. Zanim rozpoczniesz sesję zdjęciową, przetestuj różne ustawienia, aby sprawdzić, jak wpłyną na końcowy efekt zdjęć. Zwróć uwagę na balans bieli, czułość ISO, prędkość migawki, a także na tryb pracy aparatu. Pamiętaj, że odpowiednie ustawienia aparatu mogą sprawić, że Twoje zdjęcia będą wyjątkowe i niezapomniane.

 1. Znajdź inspirację w naturze - Fotograf ślubny - człowiek i natura

Przyroda oferuje wiele wspaniałych motywów do robienia niezwykłych zdjęć ślubnych. Możesz skorzystać z pięknych krajobrazów, kolorowych kwiatów, pięknych zachodów słońca, czy też innych elementów natury, które wprowadzą dodatkową magię do Twoich zdjęć.

 1. Bądź kreatywny

Niezwykłe zdjęcia ślubne to takie, które wyróżniają się na tle innych. Aby osiągnąć ten efekt, warto zastosować oryginalne i niecodzienne pomysły. Zamiast klasycznych ujęć, spróbuj podejść do fotografii ślubnej z innej strony. Możesz zastosować różne techniki, takie jak długie naświetlenia, zabawę światłem, czy też wykorzystanie lustra w tle. Pamiętaj, że to kreatywność i pomysłowość sprawiają, że zdjęcia są niezapomniane.

 1. Skorzystaj z porad profesjonalnych fotografów

Profesjonalni fotografowie ślubni to osoby, które posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie fotografii. Dlatego warto skorzystać z ich porad i wskazówek. Zapytaj ich o najnowsze trendy w branży fotograficznej, o nowe technologie i techniki, a także o sposoby na pozyskanie inspiracji. Profesjonalni fotografowie ślubni często organizują także warsztaty fotograficzne, na których możesz poznać nowych ludzi i pozyskać cenne doświadczenie.

 1. Uwzględnij preferencje pary młodej

Ostatecznie to para młoda jest najważniejsza. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić ich preferencje i życzenia. Zapytaj ich, jakie są ich ulubione motywy, kolory, czy też styl. Pamiętaj, że to ich ślub, dlatego warto dostosować się do ich potrzeb.

Podsumowanie

Zdjęcia ślubne to ważny element każdego ślubu. Aby zrobić niezapomniane zdjęcia, warto szukać inspiracji w różnych miejscach. Możesz przeglądać strony internetowe, korzystać z Instagrama, testować ustawienia aparatu, szukać inspiracji w naturze, być kreatywnym, skorzystać z porad profesjonalnych fotografów oraz uwzględnić preferencje pary młodej. Dzięki tym pomysłom z pewnością zrobić niezapomniane zdjęcia ślubne, które będą cieszyć parę młodą i ich gości przez wiele lat. Fotograf ślubny to gwarancja pięknie zachowanych wspomnień.

Fotograf ślubny - emocje i sentyment

Oprócz powyższych porad warto również pamiętać, że zdjęcia ślubne powinny być pełne emocji i sentymentu. Ważne, aby uchwycić te chwile, które są dla pary młodej najważniejsze, takie jak pierwszy taniec, wymianę obrączek czy uśmiech na twarzy podczas przysięgi małżeńskiej. Staraj się uchwycić spontaniczne momenty, które tworzą unikalny charakter każdej ceremonii ślubnej.

Nie zapomnij także o tym, że zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie, dlatego warto zadbać o ich jakość i trwałość. Wybierając fotografa, zwróć uwagę na jego portfolio oraz opinie wcześniejszych klientów. Pamiętaj, że dobry fotograf to taki, który potrafi uchwycić nie tylko piękno i elegancję, ale także emocje i uczucia, które towarzyszą temu wyjątkowemu dniu.

Podsumowując, skąd brać inspiracje do robienia niezwykłych zdjęć ślubnych? Możesz szukać ich w różnych miejscach, takich jak internet, natura, sztuka czy moda. Warto być kreatywnym i eksperymentować z różnymi technikami i ustawieniami aparatu, korzystać z porad profesjonalnych fotografów oraz uwzględniać preferencje pary młodej. Pamiętaj, że zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie, dlatego warto zrobić wszystko, aby były one niezapomniane i pełne emocji.

Jak Para Młoda powinna przygotować się do sesji poślubnej?

Sesja poślubna to wyjątkowa okazja do uchwycenia w obiektywie pary młodej w szczególnym momencie ich życia. To także doskonała okazja do spędzenia czasu razem i zabawy, a przy okazji stworzenia niezapomnianej pamiątki. Jak zatem przygotować się do sesji poślubnej, aby była ona udana? Oto kilka porad.

 1. Znajdź inspiracje
  Przed sesją warto znaleźć inspiracje, które pozwolą Ci na wybór stylu, w jakim chcesz zrobić zdjęcia. Przeglądaj strony internetowe, czasopisma, portale społecznościowe oraz galerie zdjęć, aby znaleźć inspiracje. Możesz również porozmawiać z fotografem, który z pewnością podpowie Ci, jakie są najmodniejsze trendy w fotografii ślubnej.
 2. Wybierz odpowiednie miejsce
  Miejsce, w którym będą robione zdjęcia, ma kluczowe znaczenie dla ich jakości. Możesz wybrać piękne plenery lub zdecydować się na sesję w studio. Ważne, aby miejsce dobrze oddawało charakter pary młodej i podkreślało ich indywidualność. Pamiętaj, że sesja poślubna to przede wszystkim zabawa i czas spędzony razem, więc wybierz miejsce, w którym czujesz się swobodnie.
 3. Przygotuj garderobę
  Wybór garderoby to kluczowy element sesji poślubnej. Pamiętaj, aby stroje były dopasowane do miejsca i stylu zdjęć oraz podkreślały indywidualność pary młodej. Jeśli wybierasz plener, warto zwrócić uwagę na pogodę i dostosować garderobę do warunków atmosferycznych.
 4. Zadbaj o detale
  Detale to ważny element sesji poślubnej. Warto zadbać o kwiaty, biżuterię, buty oraz inne akcesoria, które podkreślą indywidualność pary młodej i dodadzą charakteru zdjęciom.
 5. Bądź zrelaksowany
  Sesja poślubna to czas spędzony razem, więc warto pozwolić sobie na odrobinę luzu i relaksu. Pamiętaj, że najlepsze zdjęcia powstają wtedy, gdy jesteś zrelaksowany i czujesz się swobodnie. Zapomnij o stresie i skup się na chwili, którą spędzasz z ukochaną osobą.
 6. Współpracuj z fotografem
  Fotograf to kluczowa osoba podczas sesji poślubnej. Warto współpracować z nim i słuchać jego wskazówek. Profesjonalny fotograf z pewnością pomoże Ci poczuć się swobodnie przed obiektywem i stworzy niezapomnianą pamiątkę dla Ciebie i Twojej ukochanej osoby.
 7. Bądź naturalny Sesja poślubna to idealny czas na uwiecznienie Waszej miłości i relacji. Najlepsze zdjęcia powstają wtedy, gdy jesteście sobą i nie udajecie przed obiektywem. Bądźcie naturalni, pokażcie swoje emocje i uczucia, a zdjęcia będą wyjątkowe i pełne życia.
 8. Nie bój się eksperymentować Sesja poślubna to doskonała okazja do eksperymentowania i próbowania nowych rzeczy. Zadzwoń do fotografa i porozmawiaj o swoich pomysłach. Może chcesz zrobić zdjęcia w nietypowych miejscach lub wypróbować ciekawe pomysły na kompozycję i kadr. Pamiętaj, że sesja poślubna to czas na zabawę i eksperymentowanie.
 9. Podsumowanie Sesja poślubna to wyjątkowy czas dla pary młodej. Aby sesja była udana, warto wcześniej przygotować się do niej. Znajdź inspiracje, wybierz odpowiednie miejsce, przygotuj garderobę, zadbać o detale, bądź zrelaksowany i naturalny, współpracuj z fotografem i nie bój się eksperymentować. Pamiętaj, że sesja poślubna to czas spędzony razem, więc pozwól sobie na odrobinę luzu i relaksu, a efekt końcowy na pewno Cię zadowoli.