Litewskie wesele to przyjęcie, które charakteryzują: tradycyjne tańce i zabawy, dużo przemówień i wspaniała, radosna atmosfera.

Litewskie wesele Daivy i Alvydasa - najbliżsi dookoła i mnóstwo radości

Ślub litewski Daivy i Alvyda była to niewątpliwie uroczystość epicka! Dzień, który sobie wybrali na ślub był szczególny: dopisała pogoda, frekwencja gości i wszystko co sobie zaplanowali. Film ślubny w takiej atmosferze to piękna opowieść, która wręcz płynie po ekranie.

Przygotowania do ślubu trwały w tym dniu od samego rana. W obu rodzinnych domach było dużo ludzi, salwy śmiechu i oczekiwanie na kolejne etapy wydarzeń. Litewskie wesele Daivy i Alvyda odbyło się w ośrodku Silaine w Oszkiniach. Przygotowania przyjęcia zaczęły się już kilka dni wcześniej więc jesteśmy pewni, że wieczór będzie udany i pełen atrakcji dla gości.

Film, który zachwyca - litewskie wesele Daivy i Alvydasa

Dużo pięknych słów otrzymaliśmy od Pary Młodej "na gorąco" po obejrzeniu filmu.

Nie jesteście najlepsi Jesteście FENOMENALNI MUSIELIŚMY obejrzeć wszystko Nie wytrzymaliśmy( i nie wiemy kiedy te godziny zleciały) Dziwnie ogląda się film kiedy jesteś w roli głównej Ale Wy stworzyliście bajkę Odtworzyliście najwspanialszy dzień naszego wspólnego życia Dzięki Wam mamy niezapomnianą pamiątkę! DZIĘKUJEMY❤️ Leciały łzy szczęścia radości smutku i żalu Z tego wszystkiego nie było kiedy napić się Prosecco Cały czas oczy na ekran.

Zobaczcie poniżej film ślubny, który stworzyliśmy Daivie i Alvydasovi:

Emocje najwyższych lotów - film ślubny ze ślubu litewskiego

Uroczystość Daivy i Alvyda to nie było Nasze pierwsze litewskie wesele, które mieliśmy przyjemność filmować. Musimy przyznać, że 3FILM przynajmniej raz w roku gości na weselach litewskich. Są to zawsze bardzo ciekawe przyjęcia, piękne tradycje i dużo zabawy.

Kamerzysta na wesele mając możliwość tworzenia w takich warunkach jakie Nam przygotowali Nasi bohaterowie może pracować nad prawdziwym dziełem sztuki. Film ślubny gdzie jest dużo śmiechu, emocji, wzruszeń i pięknych kolorów zachwyca i budzi ogromną sympatię widza.

Zanim wyruszyliśmy na przyjęcie weselne, spędziliśmy czas z kamerą na przygotowaniach kolejno: u Pana Młodego i u Pani Młodej. W tradycji litewskiej jest tak jakoś przyjęte, że śluby odbywają się dosyć wcześnie. W okolicach południa. Dlatego też już z samego rana meldujemy się w domu rodzinnym Pana Młodego.

Jest cała rodzina Alvydasa. Przed domem wystawiono stół a na Nim jest co zjeść i jest co wypić. Gościna tak piękna, że ręce same składają się do braw. Nie gorzej wypadł dom rodzinny Daivy. Tu również wszyscy goście (a na tym etapie to już przynajmniej kilkadziesiąt osób) są przyjęci bardzo szczodrze.

Litewskie uroczystości ślubne w swojej tradycji charakteryzują się liczną drużbą, zarówno po stronie Pani Młodej jak i Młodego. Efekt na filmie i zdjęciach jest niesamowity.

para młoda na litwie

Tradycja i dobra zabawa - piękny dzień Pary Młodej

Litewskie wesele to wydarzenie, którym poza głównymi bohaterami żyją też ich najbliżsi i sąsiedzi. Taka uroczystość nie może obyć się bez licznej drużby. Również świadek ma tu swoją ważną rolę. Ubrany przez cały wieczór w efektowną szarfę, która wyróżnia go na tle innych gości, wciela się w rolę kłamcy! Trzeba uważać aby nie paść ofiarą jego oszustw. Ale wszystko to w imię dobrej zabawy i litewskiej tradycji weselnej.

Litwini mają mnóstwo skocznych piosenek biesiadnych, które chętnie śpiewają przy stołach weselnych. Takie tradycyjne przyjęcie nie może obyć się bez śpiewów znanych wszystkim gościom pieśni tradycyjnych, które podrywają uczestników wesela i pozwalają zintegrować się poprzez wspólny śpiew.

Do późnych godzin bawili się nawet najstarsi uczestnicy imprezy. Ci młodsi zaś (drużba na czele) nie odpuszczali i schodzili z parkietu tylko słysząc zaproszenie do toastów.

To bardzo ważne dla Pary Młodej - radość i zadowolenie gości podczas wesela.

Silaine w Oszkiniach - miejsce na udane wesele

Stali czytelnicy Naszego bloga pewnie nie raz już czytali ciepłe słowa jakimi obdarzamy salę weselną Silaine w Oszkiniach. Ale nie ma co się dziwić. To piękne miejsce położone pomiędzy lasem a jeziorem to idealna lokalizacja do zorganizowania wesela. Miejsce z duszą prowadzone przez przemiłych ludzi - Sandrę i Gintasa. Byliśmy już na kilku weselach w Silaine i absolutnie każde było wspaniałym wydarzeniem. Polecamy!

Sesja poślubna na Litwie - wyjazd nad Bałtyk

Po emocjach związanych ze ślubem i weselem czas na ostatni etap prac nad filmem ślubnym - sesja poślubna. Daiva i Alvydas wybrali litewskie wybrzeże Morza Bałtyckiego. Tu również trafił im się piękny, pogodny dzień. Idealny na tego typu ujęcia.

sesja poślubna nad morzem

Wrzesień w Kłajpedzie i Pałandze jest bardzo przyjemnym czasem na kreatywną pracę w plenerze. Wiedzieli o tym Daiva i Alvyd i tym razem intuicja również ich nie zawiodła. Strzał w dziesiątkę, którego efektem jest piękny film ślubny.

Morskie fale i wiatr rozwiewający długie, blond włosy pięknej Pani Młodej to idealne warunki, którym kamerzysta na wesele nie przepuści i jeśli tylko nadarza się okazja do wyjątkowych kadrów to wykorzysta ją!

para młoda na huśtawce nad morzem

Ślub litewski Daivy i Alvydasa - wielkie święto miłości

Wspaniałe wydarzenie, dzięki któremu powstał tak piękny film to zasługa Divy, Alvyda i ich najbliższych. Film ślubny, który mogliście zobaczyć powyżej składa się z emocji: radości, euforii i wzruszenia. Jako kamerzysta na wesele jestem wdzięczny za to, że mogę uwieczniać ważne chwile w życiu tak wspaniałych ludzi jak Nasi dzisiejsi bohaterowie.