filmy ślubne

Ślub w plenerze – Zamek w Reszlu – Film ślubny

Klimatyczny film ślubny z uroczystości na Zamku.

Ślub w plenerze. Prawda, że brzmi cudownie? Pewnie, że tak bo Justyna i Rafał taki ślub sobie wymarzyli i taki zorganizowali.

Zamek w Reszlu budzi podziw swoją majestatyczną kubaturą i wiekowym charakterem. Niegdyś okupowany na zmianę przez wojska krzyżackie i odbijany przez Polaków dziś staje przed równie poważnym wydarzeniem. Za moment dwoje ludzi w obecności świadków złoży sobie przysięgę dozgonnej wierności i miłości co wydaje się obłędem w oczach tych, którzy prawdziwej miłości nigdy nie doświadczyli.

Ślub w plenerze na zamku w Reszlu zgromadził najbliższych Justyny i Rafała. Był duet smyczkowy i zaskakująca sytuacja. Otóż, Pani kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wzruszyła się do łez prawdopodobnie dlatego, że Justyna była jej bliską osobą. Wzruszenie udzieliło się Justynie, Pani Urzędniczce i pozostałym gościom zaproszonym na ślub. Nawet kamerzysta ślubny w takiej sytuacji ledwo powstrzymuje się od płaczu. Zamek Reszel chodź widział dużo to na pewno nie był świadkiem takiego potoku łez.

Zobaczcie Nasz film zrealizowany podczas ślubu i wesela Justyny i Rafała:

Jeśli zastanawiacie się czy mamy jeszcze wolny termin Waszego ślubu to kliknijcie TUTAJ i skontaktujcie się z Nami.

Staraliśmy się by film ślubny oddał to jak piękna była suknia ślubna, którą Justyna wybrała na ten dzień. Była doprawdy zjawiskowa a co za tym idzie Justyna czuła się pewnie i dobrze prezentowała się nawet w najbardziej dzikim tańcu.

Sala w ogrodzie w Woli Muntowskiej to miejsce gdzie odbyło się wesele. Kamerzysta ślubny Mrągowo pewnie kojarzy z licznych jezior i festiwalu muzyki country, nie wiedząc, że tuż pod miastem jest taka urokliwa sala weselna.

Jak obejrzycie film ślubny Justyny i Rafała na pewno zwrócicie uwagę na solówkę gitarową na początku filmu. Zespół Muzyczny Ascolta Bartoszyce grał różne klimaty i każdy z gości bawił się znakomicie.

Przez cały dzień pracowaliśmy wspólnie z Piotrkiem. Piotrek to Fotograf Ślubny działający pod szyldem Mazurskie Śluby. Fajny człowiek i po jego pracach widać, że to świetny fachowiec w dziedzinie fotografii ślubnej.

W tym składzie spotkaliśmy się również realizując plener ślubny Justyny i Rafała. Święta Lipka i okolice były celem Naszych kadrów i choć była już zaawansowana jesień i lekki chłodek to Para Młoda dała radę i niewątpliwie sukces tego filmu to ich zasługa.

Ślub w plenerze – ile może kosztować?

Koszt organizacji ślubu w plenerze zależy od wielu czynników, takich jak wybrane miejsce, liczba gości, rodzaj i ilość jedzenia i napojów, dekoracje, muzyka i inne usługi, takie jak fotograf, kamerzysta i wynajem namiotu lub innego rodzaju wyposażenia. Można oczekiwać, że średni koszt ślubu w plenerze będzie wynosić od kilku tysięcy złotych do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od tego, jak wiele opcji i usług wybierzesz.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na ślubie w plenerze, możesz rozważyć organizację wesela w mniejszym skali, zrezygnowanie z niektórych usług, takich jak fotograf lub kamerzysta, lub wybranie tańszego miejsca. Możesz także rozważyć organizację wesela w mniej popularnym czasie lub dniu tygodnia, aby uniknąć wyższych cen.

Pamiętaj, że organizacja ślubu w plenerze może być bardziej wymagająca niż organizacja ślubu w tradycyjnej sali, ponieważ trzeba będzie zadbać o dodatkowe rzeczy, takie jak oświetlenie, ogrzewanie i ochrona przed deszczem. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zaplanować i przemyśleć wszystkie koszty i wymagania związane z organizacją ślubu w plenerze, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem w dniu ślubu.

Organizacja ślubu w plenerze jest nieco bardziej skomplikowana niż wesele w tradycyjnej sali weselnej. Wymaga ona dokładnego przemyślenia kilku kluczowych kwestii, takich jak miejsce, opieka medyczna, infrastruktura, a także wyposażenie, co wpływa na ostateczny koszt całej uroczystości.

W przypadku wyboru plenerowego miejsca na ślub, należy pamiętać o konieczności zapewnienia odpowiedniego namiotu, stolików, krzeseł, oświetlenia, a także oczywiście właściwego wystroju. Wszystko to wpływa na finalną cenę, która może być kilkukrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnego wesela w sali.

Należy także pamiętać o opiece medycznej na miejscu. W przypadku plenerowego ślubu, nie ma możliwości natychmiastowej interwencji lekarza, więc warto zapewnić na miejscu opiekę medyczną lub mieć dostęp do odpowiednich narzędzi i sprzętu, aby w razie potrzeby móc udzielić pierwszej pomocy.

Ślub w plenerze zapada w pamięć na zawsze.

Koszty wynajmu wyposażenia, dekoracji, czy opieki medycznej są tylko częścią całości. Należy także pamiętać o kosztach transportu i zakwaterowania dla gości weselnych, a także o dodatkowych atrakcjach, takich jak muzyka na żywo czy pokazy sztucznych ogni. Wszystko to może sprawić, że koszt organizacji ślubu w plenerze będzie kilkukrotnie wyższy niż w przypadku tradycyjnego wesela w sali.

Podsumowując, organizacja ślubu w plenerze może być niezapomnianym przeżyciem, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i planowania.

ślub w plenerze

Ślub w plenerze – jakie formalności należy spełnić?

Organizując ślub cywilny w plenerze, trzeba pamiętać o spełnieniu kilku formalności. Przede wszystkim, należy zgłosić swoją decyzję do Urzędu Stanu Cywilnego w swoim miejscu zamieszkania, najlepiej na co najmniej miesiąc przed planowaną datą ślubu. W zgłoszeniu należy podać miejsce, w którym ma się odbyć uroczystość oraz datę i godzinę jej rozpoczęcia.

Następnie, należy uzyskać zgodę właściciela lub zarządcy terenu, na którym będzie odbywać się ślub. W przypadku parków, lasów czy terenów publicznych, niezbędna jest również zgoda odpowiedniego urzędu lub instytucji odpowiedzialnej za dany teren.

Wreszcie, niezbędne jest uczestnictwo świadków i zawarcie związku małżeńskiego przez urzędnika USC. Warto pamiętać, że w niektórych miejscach może być wymagana dodatkowa dokumentacja lub pozwolenie, więc warto wcześniej dokładnie się z tym zapoznać. Ślub w plenerze wymaga dobrego zaplanowania.

Podsumowując, aby zorganizować udany ślub cywilny w plenerze, należy zgłosić swoją decyzję do USC, uzyskać zgodę właściciela lub zarządcy terenu i mieć na uwadze wszystkie wymagane formalności. Dzięki temu uroczystość przebiegnie bezproblemowo, a narzeczeni będą mogli skupić się tylko na swoich uczuciach i radości z tego wyjątkowego dnia.

Ślub w plenerze – kiedy najlepiej zacząć zapraszać gości?

Zaproszenia ślubne należy wysłać na odpowiednio wczesnej i dostatecznie długiej, aby zapewnić sobie i rodzinie i znajomym możliwość planowania i organizacji udziału w uroczystości. Z reguły zaleca się wysłanie zaproszeń ślubnych około 6-8 miesięcy przed datą ślubu. W przypadku wakacji czy specjalnych okoliczności można rozważyć wcześniejsze wysłanie zaproszeń, aby zagwarantować sobie i gościom odpowiedni czas na przygotowania. Warto również wziąć pod uwagę długość trasy, jaką muszą pokonać goście, aby dotrzeć na ślub, a także ich inne zobowiązania i plany, aby zminimalizować ryzyko, że nie będą mogli wziąć udziału w uroczystości. Ślub w plenerze to nie lada atrakcja dla gości.

Ślub w plenerze – czy to dobry pomysł?

Ślub w plenerze to coraz popularniejsza opcja dla par, które pragną zorganizować swoją uroczystość w nieco nietypowy sposób. Bez wątpienia, taki ślub ma swoje zalety, ale czy jest to dobry pomysł dla każdej pary? W tym artykule przeanalizujemy zarówno plusy, jak i minusy organizacji ślubu w plenerze oraz udzielimy kilku praktycznych wskazówek.

Zalety ślubu w plenerze

Jedną z głównych zalet organizacji ślubu w plenerze jest z pewnością piękno natury, które może stanowić doskonałe tło dla tak wyjątkowego wydarzenia. Zielona trawa, drzewa, kwiaty czy woda mogą stworzyć niepowtarzalny klimat i wspaniałą atmosferę. Poza tym, organizacja ślubu w plenerze może być także tańsza niż tradycyjny ślub w sali, ponieważ nie trzeba płacić za wynajem miejsca.

Kolejną zaletą jest większa swoboda w kwestii dekoracji i aranżacji przestrzeni. W plenerze można stworzyć bardzo różnorodne i kreatywne dekoracje, które będą idealnie pasować do wymarzonego stylu wesela. Ponadto, nie ma ograniczeń co do liczby gości, ponieważ w plenerze jest więcej miejsca na rozstawienie stołów i krzeseł.

Inną korzyścią jest także możliwość zorganizowania wesela w takim miejscu, które ma dla Państwa wyjątkowe znaczenie. Może to być np. miejsce, w którym Państwo poznali się lub odbył się pierwszy wspólny wyjazd. Dzięki temu ślub będzie bardziej personalny i pełen emocji.

Minusy ślubu w plenerze

Mimo wielu zalet, organizacja ślubu w plenerze wiąże się także z pewnymi trudnościami i ograniczeniami. Pierwszym z nich jest niestabilna pogoda, która może zepsuć całą uroczystość. Bez względu na to, jaka jest pora roku, nigdy nie można być pewnym, że pogoda będzie sprzyjająca. Trzeba więc liczyć się z możliwością przeniesienia uroczystości do wewnętrznej przestrzeni w razie potrzeby.

Kolejnym problemem może być brak zaplecza sanitarnego lub dostępu do wody pitnej. Jeśli wybrany przez Państwa teren nie posiada odpowiedniej infrastruktury, trzeba będzie samemu zadbać o to, aby goście mieli gdzie skorzystać z toalety lub napić się wody. Może to być dość uciążliwe, szczególnie w przypadku większej liczby gości.

Inną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest logistyka. Organizacja ślubu w plenerze wymaga znacznie więcej planowania i koordynacji niż tradycyjny ślub w sali. Trzeba przemyśleć kwestie takie jak transport gości, zaopatrzenie w jedzenie i napoje, aranżację przestrzeni czy zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Bez solidnego planu i odpowiedniej organizacji może okazać się to trudne do zrealizowania.

Wskazówki dla par planujących ślub w plenerze

Jeśli decydujecie się na organizację ślubu w plenerze, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  1. Wybierzcie odpowiednie miejsce – upewnijcie się, że teren, który wybraliście na uroczystość jest bezpieczny, ma dostęp do wody i sanitariatów, a także pozwala na swobodne przemieszczanie się gości.
  2. Zadbajcie o zabezpieczenie przed pogodą – wynajmijcie namiot lub parasole, w razie potrzeby rozważcie przeniesienie uroczystości do wewnętrznej przestrzeni.
  3. Skorzystajcie z pomocy specjalisty – wynajęcie event planner’a czy specjalisty od organizacji ślubów w plenerze może ułatwić Wam życie i pomóc w zaplanowaniu każdego szczegółu.
  4. Dostosujcie menu do warunków – upewnijcie się, że jedzenie i napoje, które będziecie podawać, będą dostosowane do warunków panujących na zewnątrz.

Podsumowanie

Organizacja ślubu w plenerze to coraz popularniejsza opcja dla par, które pragną w nieco nietypowy sposób uczcić swój wielki dzień. Decyzja o takim sposobie organizacji uroczystości ma swoje zalety i minusy. Na pewno warto wziąć pod uwagę aspekty takie jak pogoda, logistyka czy brak zaplecza sanitarnego, zanim zdecydujecie się na taki rodzaj ślubu. Jednakże, z odpowiednim przygotowaniem i planowaniem, ślub w plenerze może stać się jednym z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć dni w Waszym życiu.

ślub w plenerze

Ślub w plenerze – ilu gości zaprosić?

Planowanie ślubu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli decydujemy się na ślub w plenerze. Jednym z najważniejszych aspektów przy organizacji takiej uroczystości jest ilość gości, którą chcemy zaprosić. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile gości zaprosić na ślub w plenerze, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak budżet, rodzaj uroczystości, a także nasze preferencje.

Budżet

Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na decyzję dotyczącą ilości zaproszonych gości, jest budżet. Planując ślub w plenerze, musimy wziąć pod uwagę nie tylko koszt wynajęcia miejsca, ale również inwestycje w sprzęt i infrastrukturę, takie jak namioty, meble, oświetlenie czy nagłośnienie. Im większa ilość gości, tym większe koszty. Dlatego też warto wcześniej określić swój budżet i na jego podstawie wyznaczyć maksymalną ilość gości, jaką możemy zaprosić.

Rodzaj uroczystości

Ilość zaproszonych gości zależy również od rodzaju uroczystości. Jeśli planujemy intymny ślub w plenerze, wówczas zaprosimy tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół. Natomiast jeśli nasza uroczystość ma być większa i bardziej huczna, to ilość gości może wynosić nawet kilkaset osób. Ważne jest, aby pamiętać, że im więcej gości, tym większe koszty i trudniejsza organizacja.

Preferencje i styl

Decyzja dotycząca ilości zaproszonych gości powinna być również zależna od naszych preferencji i stylu, w jakim chcemy przeprowadzić uroczystość. Jeśli marzymy o romantycznym i kameralnym ślubie w plenerze, to ilość zaproszonych gości powinna być mniejsza, aby stworzyć odpowiedni nastrój. Natomiast jeśli planujemy uroczystość w stylu wesela wiejskiego lub plenerowej imprezy, to możemy zdecydować się na większą ilość gości.

ślub w plenerze

Co warto wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu ilości gości na ślub w plenerze?

  • Ilość miejsca – warto upewnić się, że wybrane miejsce na uroczystość w plenerze jest wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkich zaproszonych gości.
  • Infrastruktura – jeśli nasza uroczystość odbywa się w miejscu bez dostępu do wody, sanitariatów czy prądu, musimy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z wynajęciem dodatkowych usług lub sprzętu.
  • Pogoda – ślub w plenerze to zawsze ryzyko związane z warunkami atmosferycznymi. Warto wziąć pod uwagę, że w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, np. deszczu, uroczystość może być bardziej uciążliwa dla większej ilości gości.
  • Preferencje gości – warto również wziąć pod uwagę preferencje naszych zaproszonych gości. Jeśli wiemy, że większość z nich preferuje mniejsze i bardziej kameralne uroczystości, warto dostosować ilość zaproszonych gości do tych preferencji.
  • Podsumowanie
  • Odpowiedź na pytanie, ile gości zaprosić na ślub w plenerze, zależy od wielu czynników, takich jak budżet, rodzaj uroczystości oraz nasze preferencje i styl. Warto pamiętać, że większa ilość gości oznacza większe koszty i trudniejszą organizację, dlatego też warto wcześniej określić swój budżet i na jego podstawie wyznaczyć maksymalną ilość zaproszonych osób. Ważne jest również upewnienie się, że wybrane miejsce na uroczystość w plenerze jest odpowiednio duże i ma odpowiednią infrastrukturę, aby zapewnić komfort wszystkim zaproszonym gościom. Ostatecznie, decyzja dotycząca ilości gości powinna być zależna od naszych preferencji i stylu, jakim chcemy przeprowadzić uroczystość.

Ślub w plenerze – jaki miesiąc najlepszy by to zrobić?

Organizacja ślubu w plenerze jest jednym z najpiękniejszych sposobów na to, aby wziąć ślub. Piękne krajobrazy, świeże powietrze i bliskość natury są idealnym tłem dla wyjątkowej uroczystości. Wybór odpowiedniego miesiąca na organizację ślubu w plenerze jest ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę. W tym artykule omówimy, jaki miesiąc jest najlepszy na organizację ślubu w plenerze.

Wiosna

Wiosna jest jednym z najpiękniejszych pór roku do organizacji ślubu w plenerze. W tym okresie przyroda budzi się do życia, a drzewa i kwiaty zaczynają kwitnąć. To idealny czas, aby cieszyć się pięknem natury podczas uroczystości ślubnej. W marcu i kwietniu dni są coraz dłuższe, a temperatury zaczynają rosnąć, co oznacza, że ​​wiosną można organizować śluby w plenerze na większą skalę. Jednak należy pamiętać, że pogoda wiosenna może być zmienna, dlatego warto zaplanować uroczystość w okresie, gdy przewidywana jest stabilna i słoneczna pogoda.

Lato

Lato to najczęstszy okres, w którym organizuje się śluby w plenerze. To idealny czas, aby cieszyć się ciepłymi dniami i długimi wieczorami. W tym okresie temperatura jest odpowiednia do organizacji imprezy w plenerze, ale trzeba pamiętać o tym, że może być bardzo gorąco, co może być niewygodne dla gości. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że latem jest więcej turystów, co może wpłynąć na ceny wynajmu sal i innych usług związanych z organizacją ślubu.

Jesień

Jesień to kolejny dobry okres na organizację ślubu w plenerze. W tym czasie liście drzew zaczynają zmieniać kolor, a krajobraz nabiera pięknych, ciepłych barw. Niestety, w okresie jesiennym pogoda jest bardziej zmienna, co może wpłynąć na komfort gości. Trzeba również pamiętać, że jesień jest okresem, w którym rośnie ryzyko wystąpienia opadów deszczu, co może wpłynąć na organizację uroczystości.

Zima

Zima jest najmniej popularnym okresem na organizację ślubów w plenerze, ale dla niektórych osób może być to idealny czas. Krajobraz zimowy może być bardzo uroczy, a śnieg i lód dodają uroczystości wyjątkowego uroku. Niestety, temperatura w okresie zimowym może być bardzo niska, co może być niekomfortowe dla gości, zwłaszcza jeśli uroczystość odbywa się na otwartym terenie. Trzeba również pamiętać o tym, że w okresie zimowym dni są bardzo krótkie, a zimna pogoda może wpłynąć na kondycję gości, zwłaszcza starszych osób.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego miesiąca na organizację ślubu w plenerze jest ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę. Każdy okres ma swoje zalety i wady, a wybór zależy od preferencji pary młodej i ich gości. Wiosna i jesień są idealnymi okresami na organizację ślubu w plenerze, jeśli szukasz pięknych kolorów i delikatnych temperatur. Lato jest idealne, jeśli chcesz cieszyć się ciepłymi dniami i długimi wieczorami, ale trzeba pamiętać o tym, że może być bardzo gorąco. Zima to idealny okres dla osób, które kochają zimowe krajobrazy, ale trzeba pamiętać o niskiej temperaturze i krótkich dniach.

Nie ma złych lub dobrych miesięcy na organizację ślubu w plenerze – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań pary młodej i ich gości. Warto jednak pamiętać, że pogoda jest czynnikiem, który wpływa na organizację uroczystości, dlatego warto wybierać okresy, w których przewidywana jest stabilna i słoneczna pogoda.

Podsumowując, jeśli planujesz ślub w plenerze, wybierz okres, który odpowiada Twoim preferencjom i oczekiwaniom, ale nie zapominaj o przewidywanej pogodzie. Pamiętaj, że organizacja ślubu w plenerze może być pięknym i wyjątkowym doświadczeniem, które zapadnie w pamięć na długo.

Podobne wpisy