save the date

Save the date – Filmowe zaproszenie na ślub

Save the date to nie tak bardzo popularna jeszcze w Polsce formuła powiadamiania gości o zbliżającym się weselu.

 Po co w ogóle film z „save the date”? To najlepsza droga by w szybki i efektowny sposób przekazać swoim najbliższym, rodzinie i przyjaciołom, że za kilka miesięcy „coś się wydarzy”.

Osoba, która obejrzy film SAVE THE DATE a czuje, że znajdzie się na liście gości, zaplanuje sobie już w kalendarzu wolne w pracy, makijażystkę i fryzjera. Wiadomo, że zaproszenia ślubne wysyłane są na trzy, może cztery miesiące przed ślubem więc dla osób, które np. pracują za granicą tak krótki okres na zaplanowanie urlopu może być za krótki.

Zobaczcie film „Save the date”, który zrobiliśmy Karolinie i Robertowi:

Filmy SAVE THE DATE nagrywamy najczęściej na ponad rok przed weselem.

Właściwie można go już zrobić w dniu, w którym znamy datę ślubu (czasami nawet trzy lata przed ceremonią). Generalnie, im szybciej zrobimy film z SAVE THE DATE tym lepiej. Niech informacja o Waszym ślubie idzie w świat!

Film ślubny Karoliny i Roberta, którzy pobierają się we wrześniu 2021 roku będzie wzbogacony właśnie o ten urywek z ich narzeczeńskiej ścieżki. Tak, SAVE THE DATE to świetna formuła klipu narzeczeńskiego. Może stanowić początek, wstęp, intro do pełnometrażowego filmu ślubnego.

Film ślubny nagrywany zimą to mega wyzwanie ale też okazja do zrobienia kadrów, które na ekranie wyglądają pięknie. Sweterki, gorąca herbata i kulig z pochodniami – takie atrakcje zafundowali Nam Karolina i Robert. Dzięki temu udało Nam się w filmie opowiedzieć kawałek historii o ich płomiennej miłości.

Ujęcia do filmu SAVE THE DATE

Powstawały w pięknej zimowej aurze północno – wschodniej Polski, rzut kamieniem od granicy z Litwą. Tam zima jest szczególnie sroga i piękna równocześnie.

Jeśli możemy coś polecić przyszłym parom młodym to polecamy robić SAVE THE DATE w formie filmu. To nie tylko wygodny sposób przekazania informacji ale pierwszy, ważny i piękny element układanki o nazwie „Wasz ślub”.

Kamerzysta ślubny mający okazję stworzenia takiego dzieła czuje ogromną ekscytację i radość bo Para uwieczniona przed ślubem jest tak samo ważna jak uchwycona w dniu ślubu. Najlepsze filmy ślubne i fotografia ślubna to nie tylko wydarzenia z wesela ale również to co działo się przed nim. Róbcie filmy przed ślubem, róbcie SAVE THE DATE. To takie ważne! Kamerzysta i fotograf ślubny – ekipa 3FILM pozdrawia wszystkich Narzeczonych.

Co to jest save the date?

„Save the date” to wyrażenie, które odnosi się do ogłoszenia i potwierdzenia daty ważnego wydarzenia, takiego jak ślub. Celem tego jest poinformowanie gości o planowanej dacie wydarzenia, zanim zostaną one formalnie zaproszone, aby upewnić się, że będą oni w stanie w niej uczestniczyć.

Zazwyczaj „save the date” jest wysyłane w formie pocztówki, elektronicznej wiadomości lub innej formy komunikacji, która jest wysyłana kilka miesięcy przed ślubem. To pozwala gościom zaplanować swoje harmonogramy i zarezerwować noclegi, jeśli jest to wymagane.

Filmowe zaproszenie na ślub – najlepsze pomysły

save the date - filmowe zaproszenie na ślub

Jeśli chodzi o filmowe zaproszenia na ślub, istnieje wiele ciekawych pomysłów, które można wykorzystać. Oto kilka z nich:

 1. Film-zwiastun: Utwórz krótki film, który wygląda jak zwiastun filmu, aby zaprosić gości na twój ślub. Możesz pokazać ujęcia z miejsca ceremonii, wesela i imprezy, a także włączyć śmieszne lub romantyczne momenty między Tobą a Twoim partnerem.
 2. Historia miłosna: Opowiedz swoją historię miłosną w formie filmu, w którym pokazujesz jak Wasze ścieżki się przetoczyły i jak doszło do decyzji o ślubie.
 3. Wideo zaproszenie: Stwórz tradycyjne wideo zaproszenie, w którym informujesz gości o swoim ślubie i prosisz ich o obecność. Możesz włączyć piękne krajobrazy, romantyczne muzykę i kilka śmiesznych zdjęć.
 4. Zabawne wideo: Jeśli masz poczucie humoru, możesz stworzyć zabawne wideo, w którym parodiujesz filmy ślubne lub zabawiasz się z gośćmi.
 5. Animacja: Utwórz animowane wideo zaproszenie, w którym wykorzystasz swoje ulubione postacie z bajek lub filmów, aby przekazać wiadomość o swoim ślubie.

Pamiętaj, że ważne jest, aby twój filmowy zaproszenie na ślub było jednocześnie zabawne i eleganckie, aby goście poczuli się wyjątkowo i byli podekscytowani wizją uczestnictwa w Twoim wyjątkowym dniu.

Save the date – kiedy najlepiej nagrać film?

Najlepszym momentem na nagranie filmu 'save the date’ jest moment, w którym znana jest data ślubu. Pamiętajcie, że film ten ma być sygnałem dla Waszych najbliższych, którzy i tak oczekują, że zostaną zaproszeni na ślub. Już za wczasu będą mogli zaznaczyć sobie ten dzień w kalendarzu i zaplanować urlop czy wizytę u makijażystki i fryzjera.

save the date - filmowe zaproszenie na ślub

Jaki makijaż przygotować do nagrania filmu Save the date?

Jeśli chodzi o makijaż do nagrania filmu 'save the date’, warto postawić na naturalny i trwały look, który będzie wyglądał dobrze przez cały dzień. Warto wybrać odpowiednie kosmetyki, które będą trwałe i nie będą się ścierać, co jest szczególnie ważne podczas intensywnych ujęć i przemieszczania się.

Jeśli chcesz, aby twój makijaż był jeszcze bardziej trwały, możesz zdecydować się na makijaż na wodoodporną bazę lub zastosować dodatkowe produkty utrwalające, takie jak puder sypki lub spray utrwalający.

Warto również pamiętać, że mocne i intensywne kolory nie będą dobrze wyglądać na filmie, dlatego warto postawić na subtelne, jedwabiste i delikatne odcienie. Zwróć również uwagę na oświetlenie, które może wpłynąć na wygląd makijażu, więc warto dobrać odpowiednie kosmetyki i dodatkowe światło, aby wygląd makijażu był jak najlepszy.

W każdym przypadku, najlepiej jest skonsultować się z profesjonalnym makijażystą, który pomoże Ci wybrać odpowiedni look i zapewni jego trwałość w trakcie całego dnia.

Nasz film „Save the date” wyróżniony na międzynarodowym festiwalu filmów ślubnych

Meldujemy się w krajowej czołówce 🏆 Pukamy do drzwi światowej elity 👑
Chcielibyśmy pochwalić się wyjątkowym wyróżnieniem. W 2022 roku odbyła się coroczna gala wręczenia nagród organizacji WEVA Worldwide Event Videographers Association.

Jest to największe na świecie stowarzyszenie zrzeszające filmowców ślubnych.
W konkursie WEVA Poland Award 2021 w kategorii najlepszy klip „Save the date” zajęliśmy drugie miejsce z filmem Karolina i Robert🥈
To dla Nas wyjątkowe wyróżnienie tym bardziej, że filmy biorące udział w konkursie oceniane są przez koleżanki i kolegów po fachu z różnych krajów.

Niezwykle motywujące jest to, że wysokie oceny wystawili Nam Ci, których na co dzień śledzimy i którzy są poniekąd Naszą inspiracją w pracy nad filmami: Omiko Mushkudiani, Vasileios Tsirakidis, czy Fabio Stanzione – to uznane autorytety w branży filmów ślubnych zasiadające w jury konkursu.

save the date

Save the date – na ile wcześniej planować ślub i wesele?

Planowanie ślubu i wesela to jeden z najważniejszych momentów w życiu wielu ludzi. To wyjątkowy czas, który chcemy, aby był jak najlepszy. Aby osiągnąć ten cel, należy odpowiednio zaplanować wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem. W tym artykule omówimy, z jakim wyprzedzeniem powinniśmy planować nasz ślub i wesele.

Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy planować ślub i wesele?

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, wymagań oraz dostępności dat. Jednakże, generalnie mówiąc, najlepiej planować ślub i wesele z wyprzedzeniem minimum 12 miesięcy.

Planowanie ślubu i wesela to nie tylko wybór daty, ale również wybór odpowiedniego miejsca, zespołu muzycznego, dekoracji, fotografów, kamerzystów, samochodów, cateringu i wielu innych detali. Wszystko to wymaga czasu na wybór najlepszych ofert i dogadanie szczegółów.

Zalety planowania z wyprzedzeniem

 1. Mniej stresu

Planowanie ślubu i wesela z wyprzedzeniem pozwala na uniknięcie stresu, który może pojawić się przy organizowaniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Dzięki temu, że mamy więcej czasu na wybór najlepszych usługodawców oraz na uzgodnienie szczegółów, mamy większą pewność, że wszystko zostanie zorganizowane tak, jak sobie tego życzymy.

 1. Więcej czasu na wybór odpowiedniego miejsca

Wybór miejsca, w którym odbędzie się ślub i wesele, jest jednym z najważniejszych aspektów organizacji. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepsze miejsce, musimy mieć na to odpowiednio dużo czasu. Planowanie z wyprzedzeniem daje nam czas na poszukiwanie idealnego miejsca i na dokładne zapoznanie się z ofertą.

 1. Więcej czasu na wybór najlepszych usługodawców

Podobnie jak z wyborem miejsca, wybór najlepszych usługodawców, takich jak zespół muzyczny, fotograf, kamerzysta czy catering, jest niezwykle ważny. Jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymamy najlepsze usługi, musimy mieć na to odpowiednio dużo czasu. Dzięki planowaniu z wyprzedzeniem mamy czas na porównanie ofert i wybór najlepszych usługodawców.

 1. Oszczędność pieniędzy

Planowanie z wyprzedzeniem może również przynieść oszczędności finansowe. Usługi ślubne, takie jak wynajem sali czy zespołu muzycznego, są często droż

sze, szczególnie w sezonie weselnym. Planując z wyprzedzeniem, mamy większą szansę na znalezienie lepszych ofert i negocjowanie korzystniejszych warunków. Ponadto, wybierając usługodawców z dużym wyprzedzeniem, możemy uniknąć niespodziewanych kosztów wynikających z braku dostępności usługodawców w ostatniej chwili.

 1. Więcej czasu na dogadanie szczegółów

Planowanie z wyprzedzeniem daje nam również więcej czasu na dogadanie szczegółów z usługodawcami. Dzięki temu mamy większą pewność, że wszystko będzie zorganizowane dokładnie tak, jak sobie tego życzymy. Możemy również mieć więcej czasu na wybór dodatkowych atrakcji dla gości, takich jak fotobudki czy zabawy integracyjne.

Jak zacząć planowanie?

Najważniejszym krokiem w planowaniu ślubu i wesela jest ustalenie daty. Jeśli mamy już datę, możemy zacząć poszukiwania odpowiedniego miejsca. Należy pamiętać, że popularne miejsca są często rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, więc im wcześniej zaczniemy szukać, tym większa szansa na znalezienie idealnego miejsca.

Kolejnym krokiem jest wybór usługodawców, takich jak zespół muzyczny, fotograf czy kamerzysta. Najlepiej zacząć od poszukiwania ofert w internecie, a następnie skontaktować się z kilkoma wybranymi usługodawcami, aby porównać oferty i wybrać najlepszą.

Nie zapominajmy również o dekoracjach, samochodach, menu weselnym oraz innych detalach. Im wcześniej będziemy planować, tym więcej czasu będziemy mieć na dogadanie szczegółów z usługodawcami.

Podsumowanie

Planowanie ślubu i wesela z wyprzedzeniem to kluczowy element udanej organizacji. Daje nam to nie tylko mniej stresu i większą pewność, że wszystko będzie zorganizowane tak, jak sobie tego życzymy, ale również szansę na oszczędność finansową. Należy pamiętać, że planowanie z wyprzedzeniem wymaga czasu i cierpliwości, ale efekty będą tego warte. Im wcześniej zaczniemy planować, tym większa szansa na to, że nasz ślub i wesele będą wyjątkowe i niezapomniane.

Save the date – trend ślubny, który przybył z USA. Nie tylko on.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Każdy chce, aby był wyjątkowy i niezapomniany. W ostatnich latach wiele trendów ślubnych przyszło do nas z USA, zyskując popularność wśród par planujących swój wielki dzień. W tym artykule omówimy kilka z tych trendów i jak można je zastosować w polskich ślubach.

 1. Przezroczyste krzesła

Jeden z trendów, który zyskuje popularność w Polsce, to przezroczyste krzesła. To moda, która zaczęła się w USA i szybko zdobyła serca młodych par na całym świecie. Krzesła wykonane są z transparentnego materiału, takiego jak szkło lub pleksi, co daje wrażenie lekkości i przestrzeni. Krzesła te są bardzo eleganckie i wprowadzają do sali weselnej nowoczesny styl.

 1. Food Trucks

Food Trucks to kolejny trend, który przyszedł do nas z USA. To mobilne jednostki gastronomiczne, które serwują jedzenie na weselach. Są one szczególnie popularne na weselach o tematyce vintage, gdzie tworzą niepowtarzalny klimat. Food Trucks są również idealnym rozwiązaniem dla par, które chcą zorganizować wesela na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie lub na plaży.

 1. Hasztagi na wesele

Hasztagi to kolejny trend, który zyskuje popularność na ślubach w Polsce. Parom z USA spodobała się ta moda na tyle, że zaczęli tworzyć swoje własne hasztagi na wesela. Hasztagi to proste sposoby na skatalogowanie zdjęć i filmów ze ślubu i wesela. Parom zależy na tym, aby ich wesela były jak najbardziej interaktywne i kreatywne.

 1. Ślub w stylu vintage

Styl vintage to kolejny trend, który zaczął być popularny w USA i zyskał na popularności w Polsce. Ślub w stylu vintage to romantyczny i klasyczny styl, który wyróżnia się eleganckim i rustykalnym charakterem. W Polsce coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie wesela w stylu vintage, korzystając z rustykalnych dekoracji, delikatnych kwiatów i neutralnych kolorów.

 1. Ślub na plaży

Ślub na plaży to kolejny trend, który przyszedł do nas z USA. Coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie wesela na plaży, co jest idealnym rozwiązaniem dla par, które kochają naturę i chcą mieć wesela w niekonwencjonalnym miejscu. Wesela na plaży są szczególnie popularne w lecie, kiedy to można cieszyć się pięknymi widokami i przyjemną atmosferą.

Podsumowanie

Trendy ślubne, które przyszły z USA, z pewnością przyczyniły się do zmiany polskiego rynku weselnego. Nowoczesne i kreatywne podejście do organizacji ślubu i wesela jest coraz bardziej popularne wśród młodych par. Przezroczyste krzesła, Food Trucks, hasztagi na wesela, styl vintage oraz ślub na plaży i save the date to tylko kilka przykładów trendów, które przyszedł do nas z USA.

Jednym z najważniejszych aspektów organizacji ślubu i wesela jest planowanie. Ważne jest, aby zacząć planować swoje wesele z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć stresu i niepotrzebnych opóźnień. Najlepiej zacząć planować swoje wesele co najmniej rok wcześniej. W tym czasie można zarezerwować wymarzone miejsce na wesele, wynająć fotografa i kamerzystę, a także przygotować menu i dekoracje.

Warto również skorzystać z pomocy profesjonalnego organizatora wesel. Profesjonalny organizator wesel pomoże w wyborze najlepszych dostawców, zarezerwuje miejsce na wesele oraz zadba o każdy szczegół organizacji. Dzięki temu para może skupić się na swoim dniu i cieszyć się nim w pełni.

Podsumowując, trendy ślubne, które przyszły do nas z USA, przyczyniły się do zmiany polskiego rynku weselnego. Parom zależy na tym, aby ich ślub i wesele były wyjątkowe i niezapomniane. Planowanie ślubu i wesela z odpowiednim wyprzedzeniem oraz skorzystanie z pomocy profesjonalnego organizatora wesel to klucz do sukcesu organizacji wymarzonego dnia.

Save the date – filmy ślubne zyskujące na popularności

W ostatnich latach filmy ślubne stały się nieodłącznym elementem każdej uroczystości weselnej. Coraz więcej par decyduje się na profesjonalne ujęcia swojego wielkiego dnia, a zainteresowanie tego typu usługami nieustannie rośnie. Jakie są przyczyny tego zjawiska i dlaczego filmy ślubne zyskują na popularności?

Pierwszym powodem jest oczywiście rozwój technologii i dostępność coraz lepszych urządzeń nagrywających oraz edytorskich. Dzięki temu filmy ślubne mogą być dzisiaj realizowane w jakości 4K, a ich montaż jest na tyle łatwy, że nawet początkujący użytkownicy komputerów mogą stworzyć profesjonalnie wyglądające wideo. Wraz z rozwojem technologii rośnie też liczba firm oferujących usługi związane z filmowaniem ślubów, co przekłada się na większy wybór i konkurencyjne ceny.

Drugim powodem popularności filmów ślubnych jest wzrost świadomości wśród par, że taki film to nie tylko piękna pamiątka, ale też sposób na uwiecznienie wszystkich emocji i ważnych momentów z dnia ślubu. Dzięki filmowi można ponownie przeżyć te chwile, zobaczyć reakcje swoich bliskich, usłyszeć przemówienia i przypomnieć sobie wszystkie szczegóły uroczystości, których podczas samego wesela nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Kolejnym powodem, dla którego filmy ślubne zyskują na popularności, jest zmiana podejścia do samej ceremonii ślubnej. Coraz więcej par decyduje się na niestandardowe rozwiązania, takie jak śluby plenerowe czy wesela tematyczne. Tego typu uroczystości wymagają od fotografów i operatorów kreatywności i umiejętności dostosowania się do nieprzewidywalnych warunków. Dzięki filmowi ślubnemu można uwiecznić nie tylko same obrzędy, ale też piękne plenery i wyjątkowe dekoracje, co dodatkowo podkreśla charakter całej uroczystości.

Nie można też pominąć faktu, że filmy ślubne to dziś nie tylko klasyczne ujęcia, ale też produkcje filmowe, które wyróżniają się różnorodnością stylów i podejść. Klienci mają coraz większe wymagania i oczekują, że ich film ślubny będzie nie tylko piękny, ale też w pełni dostosowany do ich preferencji i charakteru uroczystości. Dlatego też, wiele firm oferuje szeroki wybór stylów, takich jak film dokumentalny, film reportażowy czy teledysk ślubny, co pozwala parom na wybór najlepszego dla nich rozwiązania.

Podsumowując, filmy ślubne zyskują na popularności z wielu różnych powodów. Rośnie dostępność coraz lepszych urządzeń nagrywających i edytorskich, co przekłada się na jakość i konkurencyjne ceny usług. Zwiększa się także świadomość par, że taki film to nie tylko piękna pamiątka, ale też sposób na uwiecznienie wszystkich ważnych momentów z dnia ślubu. Coraz częściej też decydujemy się na niestandardowe rozwiązania, a dzięki filmom ślubnym możemy uwiecznić nie tylko same obrzędy, ale też piękne plenery i wyjątkowe dekoracje.

Nie można również zapominać o tym, że filmy ślubne to dziś nie tylko klasyczne ujęcia, ale też produkcje filmowe, które wyróżniają się różnorodnością stylów i podejść. Klienci mają coraz większe wymagania i oczekują, że ich film ślubny będzie nie tylko piękny, ale też w pełni dostosowany do ich preferencji i charakteru uroczystości. Dlatego też, wiele firm oferuje szeroki wybór stylów, co pozwala parom na wybór najlepszego dla nich rozwiązania.

Nie da się ukryć, że filmy ślubne stały się dziś nieodłącznym elementem każdej uroczystości weselnej. Dzięki nim mamy możliwość ponownego przeżycia tego wyjątkowego dnia i uwiecznienia go na wiele lat. Wiele firm oferuje usługi związane z filmowaniem ślubów, co przekłada się na większy wybór i konkurencyjne ceny. Z kolei klienci mają coraz większe wymagania i oczekują, że ich film ślubny będzie w pełni dostosowany do ich preferencji i charakteru uroczystości. Z pewnością możemy więc powiedzieć, że filmy ślubne zyskują na popularności, a ich znaczenie będzie w przyszłości tylko rosnąć.

Podobne wpisy