Fotografia ślubna by odnieść pełen sukces ma swoje wymagania

Plener ślubny w górach to marzenie niejednej Pary Młodej. Pełnowartościowy reportaż ślubny musi posiadać: wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Dobrym wstępem są przygotowania, rozwinięciem ślub i wesele a zakończeniem – fotograficzny plener ślubny. Wy też lubicie kiedy zakończenie filmu, książki lub piosenki jest niesamowite? To tak samo jak my oraz Nasza Para Młoda – Martyna i Krzysiek. Na zakończenie swojego reportażu ślubnego wybrali sobie plener w górach. Ale żeby było jeszcze bardziej WOW, zdecydowali, że część materiału zrobimy w Polsce a część na Słowacji.

Fotograf ślubny w plener ślubny w górach może robić zdjęcia przez kilka dni. Nam czas pozwalał niestety tylko na jeden dzień. Jeden cały dzień. Musieliśmy działać z planem. Zdjęcia z pleneru Martyny i Krzyśka to kadry zaplanowane i wypracowane ale pozwoliliśmy sobie też na trochę improwizacji i spontanicznych ujęć. Wyszło bosko!

Sesja zdjęciowa na Słowacji była bardzo ekscytująca. Rwące górskie potoki obmywające śnieżnobiałe kamienie wyglądały obłędnie i Martyna z Krzyśkiem świetnie wychodzili w tym klimacie. Plener ślubny w górach to wspaniała przygoda bo oprócz wykonania dobrej roboty zbliżyliśmy się też ze sobą z Parą Młodą.

Zdjęcia ślubne to nie tylko ekscytujący plener ślubny. To przede wszystkim dzień ślubu.

plener ślubny w górach

Jako 3FILM realizowaliśmy Martynie i Krzyśkowi film i zdjęcia ślubne

Jako fotograf ślubny Suwałki znam bardzo dobrze więc odpada błądzenie po mieście. Przygotowania Martyny i Krzyśka przebiegły w znakomitej atmosferze.

Kościół Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach widziany z góry wygląda okazale. Nic dziwnego ponieważ to potężna świątynia. Zdjęcia z drona świątyni będę dobrą pamiątką tego dnia.

Martyna wysyłała zaproszenia ślubne na pół roku przed ceremonią i jak widać frekwencja bardzo dopisała. Byli rodzina, przyjaciele i znajomi. Oni już wiedzieli, że po weselu odbędzie się plener ślubny w górach.

Choć w wielu miastach podlasia robiliśmy już zdjęcia ślubne Suwałki uważamy za miasto wyjątkowe ponieważ wesela tutaj są naprawdę piękne a parkiet wypełniony jest przez cały czas.

Wesele Martyny i Krzyśka zorganizował Akvilon Hotel i Restauracja w Suwałkach. Sala weselna w tym miejscu robi duże wrażenie. Pełną energii imprezę nakręcał Zespół Sztama z Białegostoku.

Gdy popatrzycie uważnie na reportaż ślubny poniżej zauważycie jak pięknie wygląda suknia ślubna Martyny na parkiecie. Wygląda w Niej jak księżniczka.

Cieszymy się ogromnie, że dostąpiliśmy zaszczytu wejścia do świata Martyny i Krzyśka. Nie zapomnimy tej przygody do końca życia.

Ile kosztuje plener ślubny w górach?

Koszt pleneru ślubnego w górach może się znacznie różnić, w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, czas trwania, ilość osób, usługi fotograficzne itp.

Na ogół można spodziewać się, że plener ślubny w górach będzie droższy niż plener w innym miejscu, ponieważ góry zwykle oferują malownicze krajobrazy i wymagają większych nakładów czasowych i finansowych.

Przykładowo, w Polsce, koszt wynajęcia miejsca na plener może wynosić od 500 złotych do 3000 złotych, w zależności od lokalizacji i usług oferowanych przez dostawców. Do tego należy dodać koszty wynajęcia sprzętu, dekoracji, catering, usługi fotograficznej, transportu itp.

Warto pamiętać, że każdy plener jest inny i powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji pary młodej. Najlepiej skonsultować się z profesjonalnymi usługodawcami i uzyskać szczegółową ofertę.

Jak się przygotować na plener ślubny w górach?

Przygotowanie się do plenerowego ślubu w górach może wymagać nieco więcej uwagi niż w przypadku tradycyjnego ślubu w kościele lub sali weselnej. Oto kilka porad, które mogą pomóc w przygotowaniach:

  1. Wybierz odpowiednią porę roku: Góry są piękne przez cały rok, ale każda pora roku wymaga innego rodzaju przygotowań. Na przykład, latem może być bardzo gorąco, a zimą bardzo zimno. Najlepiej wybrać porę roku, która odpowiada Twoim preferencjom i zapewni idealne warunki dla Twojego pleneru.
  2. Ubranie: Biorąc pod uwagę, że plener ślubny w górach może być bardziej wymagający fizycznie, należy wybrać odpowiednią garderobę. Wybierz wygodne i praktyczne buty oraz odpowiedni strój, który zapewni Ci ciepło i komfort w zależności od pory roku.
  3. Przygotuj się na zmiany pogody: Pogoda w górach może się zmieniać bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby zawsze mieć ze sobą odpowiednie ubrania i akcesoria, takie jak parasol, kurtka przeciwdeszczowa, koc, itp.
  4. Obejrzyj lokalizację: Jeśli możesz, wcześniej obejrzyj lokalizację pleneru. Możesz w ten sposób sprawdzić, jakie udogodnienia są dostępne, jakie są warunki pogodowe i czy lokalizacja jest dostępna dla Twoich gości.
  5. Zatrudnij profesjonalistów: Plenerowe śluby w górach są piękne, ale mogą być trudne do zorganizowania i wymagające dużo pracy. Dlatego warto zatrudnić profesjonalistów, którzy pomogą w organizacji, takich jak koordynatorzy ślubów, fotografowie, katering, florystka i inni specjaliści, którzy mają doświadczenie w organizacji plenerów w górach.
  6. Skoordynuj transport: Jeśli Twoja lokalizacja jest trudno dostępna, zorganizuj transport dla swoich gości. To ważne, aby wszyscy dostali się bezpiecznie na miejsce, a także mieli gdzie zostawić swoje samochody.
  7. Przygotuj plan B: Pogoda może być nieprzewidywalna, dlatego warto mieć zapasowy plan na wypadek nagłej zmiany warunków pogodowych. Zawsze warto mieć zapasowe miejsce na uroczystość lub zorganizować dodatkowe akcesoria, takie jak namioty, żeby zabezpieczyć się przed deszczem lub silnym wiatrem.