Gdyby zrobić mapę miast, do których lubię jeździć jako filmowiec ślubny Warszawa byłaby w czołówce.

Nic, że korki, nic, że tłoczno… Ale Pary jakie tam spotykamy to wspaniali ludzie. Tak jak Magda i Kuba.

Jak zaczęła się Nasza przygoda z tą Parą? Będąc akurat w Warszawie na warsztatach SuperWeddings, które prowadził Sebastian Nandryka, odebrałem telefon od Magdy. Co za zbieg okoliczności! Warsztaty odbywają się w Studio Huśtawka w Warszawie i dzwoni Magda z Warszawy! Usłyszałem wiele miłych słów na temat filmu ślubnego jej koleżanki ze studiów, który realizowaliśmy. Praca kamery, styl montażu i muzyka. Te trzy rzeczy oczarowały Magdę.

Umówiliśmy się na kawę w Jeff’s Burger na warszawskiej Ochocie. Rozmowa, odpowiedzi na pytania przyszłej Panny Młodej i deklaracja współpracy. „Do zobaczenia w maju” – takimi słowami się pożegnaliśmy.

 „I wtedy przyszedł maj…”

Ślub Magdy i Jakuba odbył się w piękny majowy dzień. Kościół pw. Dobrego Pasterza w Warszawie na Woli czyli świątynia, w której goście zgromadzili się na zaślubiny Pary Młodej to piękny, przestronny kościół.

Filmowiec ślubny musi współpracować z fotografem.

Podczas ślubu Magdy i Kuby współpraca ta wyglądała idealnie ponieważ, zdjęcia ślubne robił Jacek Waszkiewicz Fotograf – doświadczony reportażysta.

Koniec mszy, wielka radość i schodzący stres. Operator drona robi jeszcze klika ujęć pod kościołem i lecimy na wesele.

Hotel Groman w Sękocinie Starym to duży obiekt, w którym podobno każde wesele jest super. „Super wesele jest dopiero przed Nami.” – mówi świadek wchodząc na salę.

Film ślubny Magdy i Kuby prawdopodobnie wywołuje silne emocje u widza. Bez wątpienia dlatego, że ich pierwszy taniec to uczta dla oczu.

Szczególnie ważne dla Nas są ujęcia z pleneru ślubnego, na których można zbudować fajną historię.

Wydaje się, że sesje plenerowe to spacerek dla Pary Młodej. Na pewno jest fajnie, ale żeby nagrać te klika minut spędzamy nie raz cały dzień na zdjęciach.

Magda i Kuba poznali się na studiach. Mieli więc życzenie aby ujęcia do filmu ślubnego zaczynały się na Politechnice Warszawskiej. Zwiedziliśmy więc sale wykładowe, korytarze uczelni i jej dziedziniec. Czysta magia. Dwoje zakochanych w pustych murach „polibudy”.

Następnie wyruszyliśmy do miejsca, które możecie znać z programów telewizyjnych. Pałac Radziejowice, bo o nim mowa gościł wiele ekip filmowych. „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Znachor”, i „Nad Niemnem” – to tylko niektóre tytuły filmów, które tu powstawały. Dziś powstaje Nasz film ślubny. To znaczy ich – Magdy i Kuby.

Filmowiec ślubny robiąc tak emocjonalny film ślubny czuje wielką ekscytację. Wszystko w Radziejowicach było idealne. Idealna Para, idealne miejsce, idealne ujęcia z drona. Wszystko to daje idealny film ślubny.

Na koniec, przyznam Wam, że czasami sobie piszemy z Magdą. Opowiada mi o pracy, o Kubie. Ja jej opowiadam o rosnącej córce i kolejnych filmach. I teraz uwaga! Ciekawostka! Oboje z Magdą jesteśmy wcześniakami ? Może dlatego tak dobrze się dogadujemy.