„Oglądaliśmy ten film i płakaliśmy ze szczęścia” – takie słowa na krótko po obejrzeniu poniższego teledysku ślubnego napisała do Nas Lidka – bohaterka tego dzieła.

Filmowiec ślubny czytając takie słowa pęka z dumy.

Dzień ślubu Lidki i Kazika od samego rana zapowiadał się cudownie. Ciepło, słonecznie, bezchmurnie. Ten dzień ślubu był idealny!

Para Młoda mieszka przy granicy polsko – litewskiej i zdecydowali się na tradycyjne litewskie wesele z charakterystycznymi obrzędami, tańcami regionalnymi i swojskim jadłem. Wesela w tym klimacie są wspaniałe. Kamerzysta na wesele zabiera kamerę, obiektywy i karty pamięci a wraca z dodatkową dawką dobrej energii.

Film ślubny Naszych bohaterów zawiera szczegółowe ujęcia, w których widać bukiet ślubny Pani Młodej. Niezwykłej urody wiązanka kwiatów, która otrzymała od przyszłego (jeszcze wtedy męża) przykuwała wzrok i budziła zachwyt. Tak samo jak sama Panna Młoda – Lidka.

Na przygotowaniach w domach zarówno Lidki jak i Kazika dużo ludzi i sporo wokół zamieszania. Ale to wszystko wpływa pozytywnie na film ślubny. Jest akcja! W domu Pani Młodej zebrało się sporo dziewczyn więc był szampan i przystawki. Jak zauważycie na filmie ślubnym Parze Młodej towarzyszył bardzo pokaźny orszak weselny. Kilkanaście druhen i kilkunastu drużbantów.

Suknia druhny ślubnej cieszy oko i dobrze wygląda na filmie ślubnym.

Świątynią, w której Para Młoda przyjęła sakrament małżeństwa była Parafia p.w. św. Izydora Oracza w Smolanach. Niewielki kościółek ale jego kameralna konstrukcja sprawia, że w środku czuć bliskość i powagę wydarzenia.

Polsko - litewskie wesele czas zacząć!

Šilainė Recreation & Leisure w miejscowości Oszkinie to miejsce położone pomiędzy jeziorem i lasem. Widoki jak w bajce. Najbliższa większa miejscowość to Puńsk w powiecie sejneńskim. Cisza i spokój. Filmowiec ślubny może tu zrobić prawdziwe arcydzieło.

Polsko – litewskie wesele Lidki i Kazika było imprezą o której zwykło się mówić „niezapomniane”. Z kilku powodów. Po pierwsze: ONI – Lidka i Kazik. Zakochani w sobie. Patrzący głęboko w oczy. Miłość, która widać w każdym geście. Po drugie: PRZYJACIELE. Kamerzysta na wesele patrzy również z perspektywy gościa weselnego. Ich goście bawili się cudownie i nie ma co się dziwić bo... Po trzecie: ZESPÓŁ. Zespół In-Taktu z Puńska czyli Rita i Rajmund śpiewają piosenki w języku polskim i litewskim. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno goście z Polski jak i Litwy nie schodzą z parkietu bawiąc się do białego rana. Wesele z klasą!

Plener ślubny nad morzem to chyba był pomysł bardziej Kazika bo jak wspominał Nam w drodze – kocha morze. Celem Naszej podróży była Pałanga (Połąga). Nadmorska miejscowość na Litwie. Port, piaszczysta plaża i Muzeum Bursztynu w Połądze (Gintaro muziejus).

W dniu sesji plenerowej towarzyszyła Nam znany fotograf ślubny Wirginia Karczewska – WJK Wedding Photography. Poznaliśmy się na Studniówce w Puńsku i za każdym razem jak gdzieś przyjdzie robić Nam wspólnie film i zdjęcia ślubne to jakoś tak miło wspominam ten czas.

Morze Bałtyckie od strony litewskiej  pokocha każdy filmowiec ślubny. Mało ludzi na plażach, fajny klimat i okolica, która inspiruje. Jak pisali Nam w wiadomościach użytkownicy portal Wedding.pl – „Musimy tam koniecznie jechać!” Tak, musicie ? My na pewno będziemy tam jeszcze nie raz.